Co z obiecanym zniesieniem wiz? Rozmowa w cztery oczy prezydenta Dudy i wiceprezydenta USA

Co z obiecanym zniesieniem wiz? Rozmowa w cztery oczy prezydenta Dudy i wiceprezydenta USA Źródło: Flickr/U.S. Department of State

Wizy od lat spędzają sen z powiek Polakom, którym marzy się wyjazd do USA. Nawet podróż w celach turystycznych wiąże się z uzyskaniem pozwolenia. Rozmowy między Andrzejem Dudą i Michaelem Pencem mają to zmienić.

Wizy, czyli pisemne zezwolenia na przekroczenie granicy kraju, utrudniają swobodne podróże z Polski do USA. O problemach z zezwoleniami mówi się w kraju już od wielu lat, ale wszystko wygląda na to, że dopiero teraz sprawa ma ruszyć do przodu. W poniedziałek szykuje się pierwsze spotkanie.

Ważne spotkanie Dudy i Pence'a. Będą dyskutowali o gospodarce, oraz wizach

Jak podała kancelaria prezydenta RP - wiceprezydent USA, ma przyjechać do Polski na dłużej niż jeden dzień. W poniedziałek o godzinie 10:30 ma odbyć się spotkania Michaela Pence z Andrzejem Dudą, gdzie obaj panowie mają porozmawiać osobiście na tematy gospodarcze. O planie rozmów, powiedział Krzysztof Szczerski, szef kancelarii prezydenta.

- Chcielibyśmy, by dynamika polskiej gospodarki przełożyła się na amerykańską ofertę inwestycyjną dla Polski. W tym zakresie są czynione duże zabiegi i mam nadzieję, że niedługo będziemy w stanie ogłosić kolejne ważne amerykańskie inwestycje gospodarcze, produkcyjne, które będą miały miejsce w Polsce - informował Szczerski. Poruszona ma zostać także kwestia wiz dla Polaków, którzy chcą podróżować do USA.

Decyzja czy zostaną zniesione wizy, może zapaść w trakcie poniedziałkowe spotkania

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

To właśnie na tym spotkaniu ma zostać podjęta ostateczna decyzja na temat ruchu bezwizowego pomiędzy Polską a USA. Tak przynajmniej uważa Krzysztof Szczerski, który liczy, że przy okazji tematów związanych ze współpracą w ramach NATO, zostanie ustalona zgoda na zniesienie wiz.

Dzisiaj grzeje: 1. Jechali do pracy za granicą. 5 Polaków nie żyje
2. Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano

- Są też kwestie relacji społecznych. Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mieli do ogłoszenia bardzo ważne informacje dotyczące programu bezwizowego - mówił Szczerski w oficjalnym komunikacie.

 

  1. Rodzina Królewska w żałobie. Nie żyje siostra królowej. Poddani do dziś ją opłakują
  2. Mąż pracujący za granicą napisał żonie, że nie wyśle jej pieniędzy. Jej odpowiedź zwaliła go z nóg, chciał wracać do Polski
  3. Agnieszka Woźniak-Starak właśnie podjęła ważną decyzję. Ogłoszoną ją w TVN
  4. Mężczyźni o tych imionach zdradzają najczęściej. Najgorsi z nich mężowie i partnerzy
  5. Niepokojące znalezisko w Wiśle po awarii oczyszczalni Czajka. Natychmiast zaczęli robić zdjęcia, już są w sieci

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł