Wizja końca świata Teresy Neumann. Niemcy upadną, a Polska…

Wizja końca świata Teresy Neumann. Niemcy upadną, a Polska… Źródło: fot. pixabay - wikipedia (Ferdinand Neumann)

Teresa Neumann była bardzo znaną niemiecką mistyczką i stygmatyczką. Podczas wielkich cierpień, które przeżywała przez odnawiające się wciąż rany na wzór chrystusowych, wielokrotnie miała ona otrzymywać od Boga wizje. Najważniejsza z nich dotyczyła losów Niemiec i Polski, które, według Neuman czeka kompletna odmiana. Pierwszy kraj upadnie, drugi za to przemieni się w wielką, światową potęgę.

W swoich widzeniach Teresa Neumann miała otrzymywać wiele przepowiedni dotyczących przyszłości. Jedną z nich ogłosiła, gdyż, jak stwierdziła, nakazał jej to sam Bóg. Przemówić miał do niej prorok Eliasz, który objawił jej los wielu światowych stolic, w tym Moskwy, Berlina, czy Warszawy. Trudno nawet stwierdzić, która z nich była najbardziej zaskakującą.

Całe objawienie Neumann było wielkim ostrzeżeniem wobec świata. Eliasz miał przepowiedzieć jej nadejście sądu ostatecznego i zdradzić, co stanie się z poszczególnymi narodami. Przepowiednia w największej części dotyczyła losów Niemiec i Rosji.

- Biada przede wszystkim tobie Germanio. Nie pomyśleliście nigdy na szlaku waszej zbrodni, że nienawiść wasza i pycha mogły stworzyć dla was niezgłębioną czeluść w miejsce wiecznej zagłady, czeluść, której głębię wielkość waszej winy wypełnię żarem takich płomieni i taką siłą kaźni, jakiej dla innych nie będzie. Uznaliście siebie samych za nadludzi, a przez uczynki wasze staliście się gorsi niż wilki i hieny, gdy nie oszczędziliście ani żywych, ani umarłych i pohańbiliście zwłoki tych, którym wydarliście życie. Przydaliście nowe zbrodnie do starych, a krzyk pomordowanych Żydów przyłączył się do starych, wołaniem krwi, ludów zapomnianych. Biada Berlinowi. Los jego będzie jak los Niniwy, bo gdy padnie w gruzy, nie odbuduje się już więcej. Puszcza będzie szumiała nad gruzami Berlina - miasta zbrodni i pychy - przepowiadała Niemcom Neumann. W Rosji za to według niej upadnie wiara prawosławna.

- Światłych i mądrych Polsce nie odmówię. W języku polskim będą głoszone najmądrzejsze prawa i najsprawiedliwsze ustawy, zaś Warszawa stanie się stolicą Stanów Zjednoczonych Europy. Będzie mieć chwałę między narodami i skrzydła szeroko otwarte, rozszerzy też granice swoje. Weźmie narody wierne Kościołowi w nagrodę wierności swojej - powiedziała stygmatyczka o Polsce. Słowa te nawet z perspektywy katolików są jednak szokujące.

Interpretacja i wiara w przerażającą wizję Neumann to sprawa indywidualna. Dla chrześcijan może się okazywać jednak o tyle możliwa, że opiera się rzeczywiście na obrazie Boga, jako sprawiedliwego sędziego.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News