Witold Waszczykowski jest jednym z najmniej lubianych ministrów w naszym kraju. Jeszcze na początku tego roku sprawował funkcję Ministra spraw zagranicznych, jednak po całej serii wpadek i „odkryciu” państwa San Escobar, mężczyzna znacząco spadł w partyjnej hierarchii. Teraz nastąpiła kolejna degradacja. 

Witold Waszczykowski jest polskim dyplomatą i politykiem, który nie cieszy się w naszym kraju specjalną popularnością. Po rekonstrukcji rządu stracił posadę i wydawało się, że powróci do pracy zwykłego posła, jednak okazało się inaczej – został członkiem Komisji Spraw Zagranicznych, a z czasem Ministrem Spraw zagranicznych i funkcję tą sprawował aż do stycznia tego roku.

Wszystko się jednak zmieniło, gdy polityk popełnił całą serię wpadek z której najbardziej spektakularną było stworzenie państwa San Escobar przez które z PiS kpiła cała Polska. Od pewnego czasu mężczyzna stopniowo spada co raz niżej w hierarchii, a teraz właśnie nastąpiła kolejna degradacja.

Witold Waszczykowski zdegradowany

Witold Waszczykowski w ostatnich miesiącach spada co raz niżej w partyjnej hierarchii. Najpierw typowano go jako kandydata na listy PiS do Parlamentu Europejskiego, jednak pewien wysoko postawiony członek partii zdradził w rozmowie z Faktem, że raczej mężczyzna nie ma szans na miejsce, które zapewnić mu może wygraną.

– Nie wiem, czy Witek w ogóle będzie startował. To będzie jego decyzja, bo może mieć dalekie miejsce na liście, a to by oznaczało przegraną – opowiada polityk PiS – Jedynkę z Łodzi ma już zaklepaną europoseł Jacek Saryusz-Wolski. Dwójkę – w razie przegranej na prezydenta Łodzi – ma dostać poseł Waldemar Buda. Pozostałe miejsca na listach są praktycznie skazane na porażkę.

Okazuje się, że prezes Jarosław Kaczyński nie ma litości dla polityka. Zaproponował mu start w wyborach samorządowych. Waszczykowski walczyć ma o fotel prezydenta Łowicza, mimo że z tym miastem niemalże nic go nie łączy – ma tam jedynie swoje biuro poselskie oraz spędził tam wraz z żoną studia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na celowniku PiS: Gwiazdy, które naraziły się władzy [ZDJĘCIA]

– Propozycja prezydentury Łowicza najlepiej świadczy o tym, jaką ma w tej chwili pozycję – podsumował polityk PiS pozycję Waszczykowskiego.

Nie zapowiada się również na to, że mężczyzna otrzyma jakąś lepszą ofertę w najbliższym czasie.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Pierwszy śnieg w Polsce! Wrzesień będzie wyjątkowo chłodny
  2. Finaliści Top Model nie przypominają siebie! Spektakularne metamorfozy wywołały łzy
  3. Uwielbiana gwiazda M jak Miłość walczy z chorobą i traumą z dzieciństwa. Smutne!

Agata Duda ma swoje sekrety. 10 faktów z jej życia, którymi się nie chwali [ZDJĘCIA]

Zobacz również