Z ostatniej chwili: Dymisja ministra w rządzie PiS

Z ostatniej chwili: Dymisja ministra w rządzie PiS

Witold Słowik właśnie poddał się do dymisji. O decyzji wiceministra inwestycji i rozwoju oficjalnie zawiadomiło Biuro Komunikacji. Co było przyczyną decyzji polityka?

Witold Słowik - podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju właśnie złożył dymisję. Decyzji polityka nikt się nie spodziewał. Informację tę potwierdził już jednak dyrektor Biura Komunikacji MIiR. Z dniem 20 września, oficjalny dokument mówiący o dymisji polityka trafił na biurko premiera. Mateusz Morawiecki jeszcze dziś wniosek rozpatrzył i dymisję przyjął. Jednocześnie Biuro Komunikacji Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju przekazało informację o tym, że minister Jerzy Kwieciński podziękował za dobrą współpracę Słowikowi.

Witold Słowik złożył dymisję. Czy odchodzi z polityki?

Polityk od 2015 roku pełnił funkcję ministra rozwoju. Od stycznia bieżącego roku zaczął pracę w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju u boku Jerzego Kwiecińskiego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Witold Słowik ma objąć stery Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Grupa ta podlega bezpośrednio Ministerstwu Obrony Narodowej.

Czym zajmował się Witold Słowik w resorcie?

Współpracownik Jerzego Kwiecińskiego zajmował się wdrażaniem Funduszy Europejskich. Bezpośrednio brał udział w planowaniu przeniesienia projektu "Łącząc Europę" i planów Junckera. Dalej, był odpowiedzialny za projekt Partnerstwa Publiczno Prywatnego (PPP). Wcześniej, zajmował stanowisko pełnomocnika Agencji Regionalnej. Był także ekspertem Departamentu Kontrolingu Banku Gospodarstwa Krajowego. Był także pracownikiem Biura Urzędu m.st. Warszawy, gdzie w latach 2002-2006 koordynował pracę przy rozliczaniu unijnych funduszy. Jest absolwentem prawa, które ukończył na Uniwersytecie Jagiellońskim; ukończył również Krakowską Szkołę Menadżerów i, podyplomowo, zarządzanie w Wyższej Szkole Zarządzania w Warszawie. Szkolił się także na zagranicznych uczelniach, a współpracownicy polityka przyznali, że jego doskonała znajomość rynku i wybitne wykształcenie czyniły go wartościowym ekspertem. Jerzy Kwieciński gorąco dziękował za współpracę Słowikowi. Na razie, informacje o przejściu do Polskiej Grupy Zbrojeniowej nie zostały potwierdzone ani przez Słowika, ani przez MON.Najlepsze newsy dnia:

  1. Kaczyński wybuczany w filharmonii! Prezes PiS pali się ze wstydu
  2. Kolejna dymisja w rządzie PiS stała się faktem! Premier nie ustąpił
  3. Żenujący wpis o Donaldzie i bigosie ośmieszył Andrzeja Dudę. Nowy rzecznik przesadził
Następny artykuł