Wzruszające słowa Lipowskiej o ś.p. Witoldzie Pyrkoszu. Łzy w oczach

Wzruszające słowa Lipowskiej o ś.p. Witoldzie Pyrkoszu. Łzy w oczach Źródło: M jak Miłość/TVP

Witold Pyrkosz zmarł już niemal dwa lata temu, lecz pamięć po jednym z najwspanialszych aktorów w historii polskiej kinematografii wciąż jest żywa. Wypowiedzieć się o nim postanowiła jego serialowa żona, która znała go od wielu lat. Jej słowa wzruszyły widzów.

Witold Pyrkosz swoją karierę aktorską rozpoczynał już w latach 50-tych ubiegłego wieku. Każdy z nas kojarzy go z udziału w serialu "Czterej pancerni i pies", ale również w wielu innych znakomitych polskich produkcjach. Widzowie przez lata mogli cieszyć się jego udziałem w filmach i serialach, choć niedawno wszystko uległo zmianie. 

Śmierć wybitnego aktora sprawiła, że jego kariera dobiegła końca, jednak ludzie wciąż wspominają jego najlepsze role. Jedną z takich osób jest Teresa Lipowska, czyli znana koleżanka po fachu, która przez wiele lat miała okazję współpracować z Pyrkoszem na planie. Nikt nie spodziewał się, że jej słowa będą aż tak wzruszające. Wydaje się, że nikt nie opowiedział wcześniej o znanym aktorze w tak piękny sposób.

Witold Pyrkosz zmarł dwa lata temu

Widzowie mogli poznać wybitnego polskiego aktora w trakcie jego wieloletniej kariery, która rozpoczęła się w połowie ubiegłego wieku. Jeszcze przed udziałem w "M jak miłość" był on znany szerokiej publiczności, a gra w popularnym serialu TVP przypominała widzom o tym, że Witold Pyrkosz wciąż należy do absolutnej czołówki polskiego aktorstwa.

W serialu produkcji Telewizji Polskiej doświadczony artysta miał okazję współpracować z młodymi gwiazdkami, którymi byli wówczas Małgorzata Kożuchowska czy Anna Mucha, ale również z osobami z doświadczeniem. Jedną z nich była Teresa Lipowska, która od kilkunastu lat wciela się w postać Barbary Mostowiak, do niedawna żony serialowego Lucjana.

Kobieta postanowiła wypowiedzieć się na temat swojego zmarłego kolegi z planu z okazji zbliżającej się drugiej rocznicy śmierci. Mało kto potrafił wypowiedzieć się o nim w taki sposób, który wzruszył internautów oraz fanów serialu.

Witold Pyrkosz jest wspominany przez Teresę Lipowską

- Życie jest takie, że przychodzą nowi - wnuki, prawnuki, dom się zapełnił nowymi osobami... ale bez Witka to już nie jest ten sam dom. Dla mnie osobiście Witek zawsze będzie w tej mojej kuchni i naszym pokoju. Od 18 lat był, jest i będzie - mówi Lipowska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gwiazda serialu "M jak miłość" wspomniała także o krześle, na którym w domu Mostowiaków przez kilkanaście lat zasiadał Witold Pyrkosz. Stwierdziła, że do dziś nie pozwala nikomu na nim siadać ze względu na szacunek i pamięć o zmarłym koledze z planu.

- Czasami jak chcę poczuć jego obecność, sama na nim przysiadam. Myślę, że Witek cały czas jest w jakiś sposób z nami - kończy Lipowska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jolanta Kwaśniewska w SZOKUJĄCYCH słowach o emeryturze Polaków. "Praca do 80. roku życia lub więcej". Czy ona OSZALAŁA?
  2. Córka znanego aktora zmarła w męczarniach na raka jajnika. Osierociła dwójkę dzieci
  3. Agnieszka ma najgorsze możliwe nazwisko. Gdy musi się przedstawić zalewa ją zimny pot
  4. Widzów "Kuchennych Rewolucji" wbiło w fotele, wściekły kucharz darł się na Gessler: "Zaraz mnie ch*j strzeli"
  5. Andrzej Duda pokazał co ma w koszyku wielkanocnym. Ogromne zaskoczenie
  6. Media przekazały dziś najgorszą możliwą wiadomość. Nie żyje znakomita polska aktorka


źródło: Plotek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News