Witold Pyrkosz skrywał sekret. W ostatniej chwili postanowił to zakończyć
Jan Odyniec - 7 Lipca 2018

Witold Pyrkosz skrywał sekret. W ostatniej chwili postanowił to zakończyć

Witold Pyrkosz zmarł w zeszłym roku mając niespełna 91 lat. Niedawno obchodziliśmy pierwszą rocznicę śmierci aktora. Przy tej okazji na jaw wyszły sekrety aktora, których jeszcze przed śmiercią pilnie strzegł sam artysta.

Witold Pyrkosz w swoich ostatnich latach grał przede wszystkim w serialu TVP "M jak Miłość". Przez całe swoje życie zagrał jednak liczne role, dzięki którym przeszedł do historii polskiego kina. Mało kto wiedział, że miał w swoim życiu sekrety, którymi nie chciał dzielić się z opinią publiczną. Wyszły one na jaw dopiero po śmierci aktora. Okazuje się, że Witold Pyrkosz zmagał się przez większość życia z poważnym nałogiem. Zerwał z nim w ostatniej chwili.

Witold Pyrkosz zmagał się z nałogiem

Jak wielu aktorów z jego pokolenia, także i on popadł w poważny nałóg. Przez większość swojego życia Pyrkosz palił papierosy. Na samym początku, kiedy papierosy robiły się modne, niewiele mówiło się o ich szkodliwości. Dlatego też wielu palaczy, którzy zaczynali swoją przygodę z papierosami we wczesnych latach powojennych, później nie potrafiło się już odzwyczaić. Witold Pyrkosz zerwał z nałogiem po 50 latach palenia! Można podejrzewać, że po tak wielu latach było mu jeszcze trudniej. Jak to się stało, że zerwał z nawykiem sięgania do papierosa? Okazuje się, że skutecznie przekonał go do tego lekarz. Zagroził mu poważnym niebezpieczeństwem astmy, której aktor mógłby się nabawić. Ta zaś w konsekwencji mogłaby utrudnić mu mówienie. Dla aktora aparat mowy jest najważniejszym narzędziem pracy, dlatego też Pyrkosz się przestraszył i zdecydował porzucić nałóg.

Pyrkosz i jego sekrety

Są też inne sekrety aktora, o których mało kto wie. Okazuje się, że w latach 1999-2006 dzielnie reprezentował on społeczność powiatu piaseczyńskiego w samorządzie. Wspierał tam kulturę, ale pomagał też najbardziej potrzebującym w społeczeństwie. Inny sekret aktora jest taki, że ze swoją żoną aktor poznał się będąc już dojrzałym mężczyzną. Miał 36 lat, tymczasem jego wybranka - zaledwie 17. Pani Krystyna Pyrkosz żyje nadal i pozostała z nim aż do jego śmierci.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Kotulanka nie jest jedyna. Tragiczne losy i śmierć aktorów Klanu
  2. Oszaleli?! Burda polskich aktorów na środku ulicy w Warszawie
  3. Słynny aktor pomylony z bezdomnym! Chcieli go wziąć do hostelu
zurobskiBezdomne gwiazdy: W życiu doświadczyły zarówno sławy, jak i biedy...Czytaj dalej
lapiccy2Miłość jak ze snu: Gwiazdy, które związały się ze swoimi fanamiCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News