Lekarz groził Witoldowi Pyrkoszowi. Aktor był zdruzgotany

Lekarz groził Witoldowi Pyrkoszowi. Aktor był zdruzgotany Źródło: wikimedia/

Witold Pyrkosz był znanym i szanowanym aktorem, który odszedł od nas w ubiegłym roku. Mało kto jednak wie, że lekarz groził mu jakiś czas przed jego śmiercią. Aktor był zdruzgotany po rozmowie z doktorem.

Pyrkosz to jeden z ulubieńców widzów. Niestety odszedł 22 kwietnia 2017 roku. Jego śmierć wstrząsnęła Polakami, którzy pokochali skromnego i cichego aktora. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw. To ogromna strata dla polskiej telewizji. Aktor miał bardzo bogatą filmografię, która przełożyła się na jego rozpoznawalność. Wystąpił w takich dziełach jak: Czterej pancerni i pies, alternatywy 4, Vabank, Janosik, lecz dla młodszego pokolenia był po prostu Lucjanem Mostowiakiem z M jak Miłość.

Lekarz groził Witoldowi Pyrkoszowi

Pyrkosz borykał się z problemami z sercem oraz krążeniem. Niestety w dolegliwościach nie pomagał mu okropny nałóg, który towarzyszył mu przez lata. Aktor przez ponad 50 lat był uzależniony od substancji, która przyczynia się do wielu zgonów. Witold Pyrkosz był nałogowym palaczem. Palił bardzo dużo i to w dodatku przez pół wieku. Nałóg mógł przyczynić się do późniejszych problemów zdrowotnych. Lekarz groził aktorowi, że jeżeli natychmiast nie porzuci niszczącego go uzależnienia już niebawem straci głos.

Witold Pyrkosz wstrząśnięty słowami lekarza

Aktor poważnie wziął do serca słowa specjalisty, które były dla niego prawdziwym wstrząsem. Utrata głosu dla osoby w jego zawodzie byłaby najgorszą możliwą wizją. Po tej rozmowie ostatecznie zrezygnował z palenia papierosów. To był bardzo dobry wybór, lecz używka doprowadziła organizm do wielu strat, które ciężko było naprawić. Pyrkosz przeżył 90 lat, które były dla widzów pięknym czasem. Na zawsze zostanie w sercach Polaków jako wybitny aktor, który potrafił wcielać się w różne role. Takich ludzi się nie zapomina. - Odszedł nasz wspaniały Mistrz i wielki Przyjaciel. A wraz z nim odeszła cząstka każdego z nas - poinformowali twórcy serialu "M jak Miłość".ZOBACZ TAKŻE:
  1. Agata Duda przyjechała do niepełnosprawnych!
  2. Słynny polski podróżnik znaleziony martwy. Tragiczna i tajemnicza śmierć
  3. Posłanka przyłapana kompletnie pijana. Musieli ją schować przed dziennikarzami
Źródło: eska.pl, wikipedia.org
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News