Lucka z "M jak miłość" i Malinowską z "Kiepskich" łączyło wiele. Smutne, że już nie żyją

Lucka z "M jak miłość" i Malinowską z "Kiepskich" łączyło wiele. Smutne, że już nie żyją Źródło: yt.com/TVP VOD

Witold Pyrkosz i zmarła Zofia Czerwińska byli przyjaciółmi. Mało kto z fanów "M jak Miłość" i "Świata Według Kiepskich" pamięta o tym, że te dwie ikony polskiego serialu i kina były do siebie bardzo zbliżone, a nawet występowały razem. Ich legendarny duet był podziwiany kiedyś przez miliony telewidzów.

Witold Pyrkosz i Zofia Czerwińska to para aktorów, która swego czasu zabawiała Polskę swoimi występami. Obydwoje byli twarzami legendarnej, polskiej telenoweli Alternatywy 4. Historia ich wspólnej relacji jest niezwykła.

Witold Pyrkosz i Czerwińska zabawiali miliony Polaków. Niesamowita przyjaźń artystów

Zarówno Pyrkosz, jak i Czerwińska zaczęli swoją karierę aktorską tuż po drugiej wojnie światowej. Pomimo tragedii związanej z wybuchem krwawego konfliktu, artyści przejawiali od najmłodszych lat talent komediowy i to właśnie w rolach wywołujących uśmiech można ich było zobaczyć najczęściej. Podobnie jak "Lucek" z M jak Miłość", aktorka była skazana na role drugoplanowe, co jednak sprawiało jej wielką radość.

Swoją największą szansę w karierze dostała dzięki Andrzejowi Wajdzie i swojej roli w "Popiołach". Wtedy jeszcze nie spodziewała się, że rola przysporzy jej wielkiej popularności i zaprowadzi na plan największych produkcji filmowych i serialowych w całej Polsce. Szczególnie na "małym ekranie" Czerwińska brylowała, wcielając się w coraz to bardziej komediowe postaci. Apogeum takiego stanu rzeczy było zaproszenie do produkcji "Alternatywy 4", w której to wcieliła się w rolę żonę Pyrkosza.

- Pyrkosz był mistrzem - wspominała po latach artystka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pod koniec kariery, zarówno Zofia Czerwińska, jak i Witold Pyrkosz spędzali czas na planie serialowym. On przez lata rozbawiał do łez Polaków wcielając się w nestora rodu Mostowiaków - Lucka w telenoweli "M jak Miłość", a ona w Polsacie, w którym podbiła serca widzów swoją rolą Pani Malinowskiej - ekspedientki sklepu "u Stasia" sprzedającej alkohol "na zeszyt" Ferdkowi Kiepskiemu.

Nie da się ukryć, że kariery Czerwińskiej i Pyrkosza były bardzo podobne, a dzięki roli w Alternatywach 4 zdołali się nawet zaprzyjaźnić. To właśnie Zofia Czerwińska była jedną z pierwszych "serialowych żon" aktora. Fani po dziś nie są w stanie uwierzyć, że już nigdy nie zobaczą tych artystów na ekranie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  2. Julia Wieniawa bez bielizny na pokazie mody! 20-latka wyglądała jak aktorka filmów dla dorosłych
  3. Niesłychanie dramatyczny apel matki do protestujących nauczycieli. Przesadziła?
  4. Pan młody, z twarzy "Harry Potter" nagle zamienił ślub w coś, czego nie da się opisać. Mama mu pomogła
  5. Magda Gessler powróciła do bolesnych wspomnień. Straciła dziecko w 6 miesiącu ciąży
  6. Syn Zenka Martyniuka naprawia błędy. "Dla mojej ukochanej Ewelinki"

źródło : wiesz

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News