Lucka z "M jak miłość" i Malinowską z "Kiepskich" łączyło wiele. Smutne, że już nie żyją

Lucka z "M jak miłość" i Malinowską z "Kiepskich" łączyło wiele. Smutne, że już nie żyją Źródło: yt.com/TVP VOD

Witold Pyrkosz i zmarła Zofia Czerwińska byli przyjaciółmi. Mało kto z fanów "M jak Miłość" i "Świata Według Kiepskich" pamięta o tym, że te dwie ikony polskiego serialu i kina były do siebie bardzo zbliżone, a nawet występowały razem. Ich legendarny duet był podziwiany kiedyś przez miliony telewidzów.

Witold Pyrkosz i Zofia Czerwińska to para aktorów, która swego czasu zabawiała Polskę swoimi występami. Obydwoje byli twarzami legendarnej, polskiej telenoweli Alternatywy 4. Historia ich wspólnej relacji jest niezwykła.

Witold Pyrkosz i Czerwińska zabawiali miliony Polaków. Niesamowita przyjaźń artystów

Zarówno Pyrkosz, jak i Czerwińska zaczęli swoją karierę aktorską tuż po drugiej wojnie światowej. Pomimo tragedii związanej z wybuchem krwawego konfliktu, artyści przejawiali od najmłodszych lat talent komediowy i to właśnie w rolach wywołujących uśmiech można ich było zobaczyć najczęściej. Podobnie jak "Lucek" z M jak Miłość", aktorka była skazana na role drugoplanowe, co jednak sprawiało jej wielką radość.

Swoją największą szansę w karierze dostała dzięki Andrzejowi Wajdzie i swojej roli w "Popiołach". Wtedy jeszcze nie spodziewała się, że rola przysporzy jej wielkiej popularności i zaprowadzi na plan największych produkcji filmowych i serialowych w całej Polsce. Szczególnie na "małym ekranie" Czerwińska brylowała, wcielając się w coraz to bardziej komediowe postaci. Apogeum takiego stanu rzeczy było zaproszenie do produkcji "Alternatywy 4", w której to wcieliła się w rolę żonę Pyrkosza.

- Pyrkosz był mistrzem - wspominała po latach artystka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pod koniec kariery, zarówno Zofia Czerwińska, jak i Witold Pyrkosz spędzali czas na planie serialowym. On przez lata rozbawiał do łez Polaków wcielając się w nestora rodu Mostowiaków - Lucka w telenoweli "M jak Miłość", a ona w Polsacie, w którym podbiła serca widzów swoją rolą Pani Malinowskiej - ekspedientki sklepu "u Stasia" sprzedającej alkohol "na zeszyt" Ferdkowi Kiepskiemu.

Nie da się ukryć, że kariery Czerwińskiej i Pyrkosza były bardzo podobne, a dzięki roli w Alternatywach 4 zdołali się nawet zaprzyjaźnić. To właśnie Zofia Czerwińska była jedną z pierwszych "serialowych żon" aktora. Fani po dziś nie są w stanie uwierzyć, że już nigdy nie zobaczą tych artystów na ekranie.

  1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  2. Julia Wieniawa bez bielizny na pokazie mody! 20-latka wyglądała jak aktorka filmów dla dorosłych
  3. Niesłychanie dramatyczny apel matki do protestujących nauczycieli. Przesadziła?
  4. Pan młody, z twarzy "Harry Potter" nagle zamienił ślub w coś, czego nie da się opisać. Mama mu pomogła
  5. Magda Gessler powróciła do bolesnych wspomnień. Straciła dziecko w 6 miesiącu ciąży
  6. Syn Zenka Martyniuka naprawia błędy. "Dla mojej ukochanej Ewelinki"

źródło : wiesz

Następny artykuł