Gdzie jest grób Witolda Pyrkosza? Wiele osób może się mocno zdziwić

Gdzie jest grób Witolda Pyrkosza? Wiele osób może się mocno zdziwić Źródło: Wikipedia/Witold Pyrkosz

Witold Pyrkosz był jednym z najbardziej cenionych polskich aktorów. Praktycznie do końca swoich dni grał w serialu "M jak Miłość". Odszedł w wieku 90 lat, 22 kwietnia 2017 roku. Wiele osób zastanawia się, gdzie jest grób Witolda Pyrkosza. Niektórzy mogą się zdziwić.

Witold Pyrkosz do końca grał Lucjana Mostowiaka w "M jak miłość". Fani kochali jego postać, dlatego wraz z jego śmiercią skończyła się pewne epoka tego serialu. Aktor pod koniec swojego życia zmagał się z wieloma problemami zdrowotnymi. Pyrkosz wylądował w szpitalu, w którym zmarł na zapalenie płuc. Aktor został pochowany w miejscu, które wielu może zdziwić. 

Witold Pyrkosz był dla innych aktorów autorytetem

Wiadomość o śmierci wybitnego aktora, jakim był Witold Pyrkosz, załamała nie tylko fanów serialu "M jak miłość", ale także aktorów, z którymi współpracował. Rafał Mroczek czy Katarzyna Cichopek na planie serialu niemalże wychowywali się pod okiem mistrza. Aktor był dla nich autorytetem, od którego mogli się wiele nauczyć. Na pogrzebie Witolda Pyrkosza nie zabrakło również takich gwiazd jak Małgorzata Kożuchowska, Barbara Kurdej-Szatan czy Teresa Lipowska. Wszyscy uwielbiali współpracować z aktorskim mistrzem. 

Witold Pyrkosz został pochowany 28 kwietnia 2017 roku. Jego ciało zostało poddane kremacji. Prochy złożone w urnie spoczęły na cmentarzu w Górze Kalwarii. Aktor był związany z tym miastem od kilkudziesięciu lat. W ostatniej drodze Pyrkosza, towarzyszyli mu nie tylko znani aktorzy, ale także lokalna społeczność Góry Kalwarii. Wszyscy wypowiadali się o nim w ciepłych i serdecznych słowach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aktor mieszkał w Górze Kalwarii przez ponad 20 lat. Był nazywany "królem polskich seriali". Uwielbiał rozmawiać z ludźmi i chętnie z nimi spędzał czas. To miejsce było dla niego wyjątkowe i pełne wspomnień, dlatego też rodzina zadecydowała o pochówku Pyrkosza właśnie na cmentarzu w Górze Kalwarii. 

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana gwiazda przez lata ukrywała straszliwą chorobę. Ślady na ciele zasłaniała makijażem, teraz choroba zaatakowała jej twarz [ZDJĘCIA]
2. Nie żyje bohaterka najsłynniejszego ślubu w Polsce

Witold Pyrkosz zagrał w kilkudziesięciu polskich filmach i serialach. Każdy na pewno pamięta jego rolę Pyzdry w "Janosiku" czy Józefa Balcerka w "Alternatywy 4". Słynne słowa Gustlika "Pyrkosz, pyrkosz i nie jedziesz", skierowane do aktora, na zawsze będą w sercach Polaków - tak samo jak wybitna postać Witolda Pyrkosza.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Istnieją dwa banalne sposoby, żeby szybko ją zdobyć
  2. Będzie NOWE 500 PLUS! Dostaną zarabiający poniżej 6 tys. złotych
  3. 6-letni syn polskiego muzyka zginął w wypadku samochodowym. Autem kierowała MATKA. Aż chce się płakać
  4. Żona Pawła Domagały to piękna córka Andrzeja Grabowskiego. Artysta źle znosi rozłąkę
  5. Takiego zachowania przy stole Elżbieta II nie wybacza. Królowa zrugała supergwiazdę
  6. Pilne informacje TVN. Po 25 latach rozwiązano zagadkę jednego z najbardziej tajemniczych zaginięć w historii Polski

źródło: Superseriale

Następny artykuł