Witolda Pyrkosza kochały miliony Polaków. Umarł przez straszną chorobę, która może zaatakować każdego

Witolda Pyrkosza kochały miliony Polaków. Umarł przez straszną chorobę, która może zaatakować każdego Źródło: .

Witold Pyrkosz bez wątpienia był uwielbiany przez miliony Polaków. Wyjątkowy aktor, który grał w kultowych produkcjach, odszedł. Powodem była choroba, którą wielu z nas bagatelizuje.

Śmierć tak fantastycznego aktora, jakim był Witold Pyrkosz, wywołała łzy i smutek wielu wśród Polaków. Uwielbiany przez miliony artysta odszedł od nas kilka lat temu. Znana jest przyczyna jego śmierci. Spowodowała ją bardzo często występująca choroba.

Witold Pyrkosz zmarł na chorobę, która może spotkać każdego 

Wybitnie uzdolniony artysta wzbudzał podziw swoimi aktorskimi kreacjami. Witold Pyrkosz wystąpił w ogromnej ilości filmów i seriali. Wśród nich znajdują się też te najbardziej kultowe - "Czterej pancerni i pies", "Janosik", "Alternatywy 4" czy "Dom", były produkcjami, które na stałe wpisały się do polskiej kultury. Liczba zdobytych przez niego nagród mówi sama za siebie. 

Witold Pyrkosz swojego głosu użyczał też wielu postaciom w filmach animowanych. Jego głosem mówił chociażby Złomek z filmu "Auta" czy Filoktet z animacji Disneya "Herkules". Niestety legendarny aktor przegrał w wieku 90 lat walkę z chorobą, która może spotkać każdego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nagła śmierć aktora

Śmierć aktora zaskoczyła jego fanów i bliskich. Łzy wylewała również serialowa rodzina z "M jak miłość". Po przerwie w nagraniach pozostała część obsady była zaniepokojona nieobecnością aktora na planie zdjęciowym. Usłyszeli, że jest chory i przebywa w szpitalu. Kilka dni później Witold Pyrkosz już nie żył.

Trafił do szpitala z powodu zapalenia płuc. To ono przyczyniło się do śmierci aktora. Przypadłość często bywa bagatelizowana etapach rozwoju choroby Jednak może okazać się śmiertelna. Choroba ta atakuje pęcherzyki płucne. Zazwyczaj jest spowodowana infekcją bakteryjną lub wirusową, rzadziej przez drobnoustroje, leki lub inne choroby. Rocznie umiera na nią na świecie aż 4 miliony osób.

Dzisiaj grzeje: 1. TVN podał najsmutniejszą wiadomość. Nikt się tego nie spodziewał, uwielbiany aktor zmarł przedwcześnie
2. Studentka miała problemy z pieniędzmi i prosiła mamę o pomoc. Nie wiedziała, że słucha jej ktoś jeszcze

Często przyczyną zachorowania bywa palenie tytoniu i zanieczyszczenie powietrza. W celu zapobieganiu infekcji należy pamiętać o zasadach higieny, myciu rąk i zasłanianiu ust podczas kaszlu. Noszenie masek chirurgicznych przez chorych również ogranicza możliwość zarażenia innych. Spore szanse na zmniejszenie zachorowalności dają również szczepienia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Sygnały wysyłane przez naszą wątrobę, gdy ma już dosyć. Dostrzeżesz je gołym okiem
  2. Asystent Dyrektora Pucharu Świata dostaje groźby od fanów. Wszystko przez skok Kamila Stocha
  3. Wyciekły porażające kulisy "Sanatorium miłości". Aż trudno uwierzyć, co tam się dzieje, widzowie zdębieją
  4. Mężczyzna zobaczył, że na pace śmieciarki rusza się worek. Zajrzał do środka i zamarł
  5. Matka nie dostała 500 plus. Niewiarygodne, jak zareagowała, pojawiła się w urzędzie z telewizją
  6. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy

Źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News