Witolda Pyrkosza kochały miliony. Zabiła go choroba, którą miało lub będzie mieć większość Polaków

Witolda Pyrkosza kochały miliony. Zabiła go choroba, którą miało lub będzie mieć większość Polaków Źródło: .

Witold Pyrkosz to aktor, którego uwielbiały miliony. Zagrał kultowe role w produkcjach takich jak M jak Miłość, Czterej pancerni i pies, Lalka, Janosik, Prognoza pogody, Vabank, Stawka większa niż życie, Kariera Nikodema Dyzmy, Alternatywy 4, 13 posterunek czy Świat według Kiepskich. Niestety, w 2017 roku odszedł z tego świata.

Witold Pyrkosz za życia skradł serca wielu Polaków. Popularności przysporzyły mu nie tylko jego wspaniałe role ale i wyjątkowa charyzma oraz życzliwość dla innych. To właśnie ta wspaniała mieszanka sprawiła, że zarówno w M jak Miłość, Janosiku i Czterech pancernych na antenie TVP, jak i w wywiadach Witold Pyrkosz po prostu zachwycał. 

Witolda Pyrkosza trudno było nie lubić i nie szanować. Niestety, śmierć przychodzi nawet po najlepszych z nas. Sławnego i lubianego aktora 13 posterunku, Vabank czy Stawki większej niż życie zabrała choroba, którą miało lub będzie mieć większość Polaków. 

Witold Pyrkosz znany m.in. z M jak Miłość TVP, Czterech pancernych i psa czy filmu Stawka większa niż życie zmarł w 2017 roku

Jak, na co i kiedy zmarł Witold Pyrkosz? Aktor Kariery Nikodema Dyzmy odszedł 22 kwietnia 2017 roku w Warszawie. W chwili śmierci mial 90 lat. 

Witold Pyrkosz od dawna zmagał się z problemami z sercem. Śmiertelna okazała się jednak choroba, którą codziennie zaraża się dziesiątki Polaków. To przez zapalenie płuc zdrowie aktora zostało całkiem zdruzgotane.Choroba, którą wielu z nas lekceważy, dla Witolda Pyrkosza okazała się śmiertelna. Zapalenie płuc było wyjątkowo ciężkie i sprawiło, że aktor M jak Miłość trafił do szpitala w wyjątkowo ciężkim stanie. W wyniku powikłań u aktora rozwinął się udar mózgu, który stanowił przyczynę jego śmierci. 

Chociaż udar kojarzy nam się głównie ze starszymi osobami to - niestety - dotyka coraz młodszych Polaków. Lekarze alarmują, że coraz częściej udar spotyka nawet 30-latków. Wszystko przez nasz niezdrowy styl życia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy chorób trzustki, które widać na skórze. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Żona Krzysztofa Piątka to najprawdziwsza piękność. Jej zdjęcia podbijają internet (FOTO)
  3. Nieoczekiwane oświadczenie Magdy z Pięknych i Młodych. Jedna ze stron skłamała i wprowadzała w błąd?
  4. Ależ nowina! Królowa życia potwierdza ciążę, ojcem nie jest Jacek
  5. Kolejne kłopoty Tymoteusza Szydło. Jego decyzja doprowadziła do przykrych konsekwencji

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News