Rodzina Witolda Pyrkosza ukrywała przed nim wielką tajemnicę. Wyszła na jaw dopiero lata po jego śmierci

Rodzina Witolda Pyrkosza ukrywała przed nim wielką tajemnicę. Wyszła na jaw dopiero lata po jego śmierci Źródło: east news

Witold Pyrkosz do końca swojego życia nie wiedział, że bliscy kryją przed nim prawdę. Dopiero lata po jego śmierci, prawda wyszła na jaw. Nikt nie spodziewał się takiej informacji.

Witold Pyrkosz odszedł trzy lata temu na skutek komplikacji, które pojawiły się po ostrym zapaleniu płuc. Polacy na wiadomość o śmierci aktora pogrążyli się w żałobie. Mało kto wiedział, że bliscy aktora, w tajemnicy trzymali wielki sekret, który dopiero dziś ujrzał światło dzienne. Fani nie spodziewali się, że usłyszą takie wiadomości. 

Witold Pyrkosz aktor, który na zawsze zostanie w pamięci Polaków 

Jedną z ostatnich ról, w których Polacy mogli oglądać aktora, był popularny serial "M jak miłość". Ciepła, rodzinna kuchnia rodziny Mostowiaków wiele straciła, gdy widzowie musieli pożegnać się z ulubioną postacią. Witold Pyrkosz wcielił się także w szereg ról, dzięki którym zdobył sympatię Polaków. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

"Czterej pancerni i pies", "Janosik", "Alternatywy 4" czy "Układ krążenia" to seriale, w których w niezapomniane role wcielił się Witold Pyrkosz. Okazuje się, że wszystko było możliwe, dzięki kłamstwu. 

Kiedy urodził się Witold Pyrkosz? 

Zgodnie z oficjalnymi danymi, Witold Pyrkosz przyszedł na świat 24 grudnia 1926 roku w Krasnystawie. Jednak okazuje się, że prawda była zupełnie inna. Babcia aktora zaproponowała, że w metryce powinna widnieć zupełnie inna data urodzenia. W związku z tym dp metryki podano, że dziecko urodziło się 1 stycznia 1927 roku. Sekret, który dopiero teraz ujrzał światło dzienne, spowodował, że życie aktora potoczyło się w zupełnie innym kierunku. 

Dzisiaj grzeje: 1. Oficjalnie: 7 nowych przypadków zachorowań na koronawirusa w Polsce. Nowe miasto na mapie zakażeń

2. Kobieta wsiadła do auta, myślała, że to Uber. Ojciec 21-latki rano dostał SMS od kierowcy

Dzięki temu, że oficjalnie Witold Pyrkosz był młodszy, niż w rzeczywistości był, kiedy został przyjęty do szkoły aktorskiej. Gdyby w dokumentach widniała prawdziwa data urodzenia, mógłby się nie dostać do szkoły aktorskiej, ze względu na to, że przekroczył wiek, który kwalifikował do przyjęcia do szkoły. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Krzysztof Jackowski ponownie zabrał głos w sprawie epidemii. Według jasnowidza nadchodzi przełom 
  2. To koniec sezonu skoków narciarskich? Kamil Stoch może skorzystać na odwołaniu zawodów
  3. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  4. Wszyscy mieli nadzieję, że to jeszcze nie koniec. Niestety, nie żyje Wiktor Humięcki
  5. Kto najbardziej jest zagrożony koronawirusem? Opublikowano nowy raport
  6. Lidl właśnie zmienił ceny produktów, które teraz kupują wszyscy na zapas. Obecne wydarzenia wpłynęły na decyzję?

źródło: pomponik

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News