Michał Wiśniewski od zawsze był kontrowersyjną postacią. Teraz jednak przekroczył pewną granicę, po której część jego fanów zaczęła sugerować, że artysta oszalał.

Wiśniewski nagrał piosenkę, która wprawiła w osłupienie nie tylko jego fanów ale i wszystkich tych, którzy mieli okazję ją usłyszeć. Ma ona wyraźne zabarwienie polityczne i jest bardzo niejednoznaczna.

Nowy utwór Wiśniewskiego nazywa się „Letnia przygoda”. Jak wskazuje sam tytuł, jest to bardzo wakacyjna piosenka. Opisuje, co wynika z kontekstu, pielgrzymkę do Częstochowy.

Wbrew pozorom, utwór Wiśniewskiego nie jest stricte religijny. Traktuje on o raczej upojnych, letnich nocach.

 – Twe słowa zamienione w czyn, noc szalona na kartonach prostych win. Dziki szał naszych ciał zawsze będę w pamięci miał. To była letnia przygoda – śpiewa Wiśniewski.

Tym, co szczególnie szokuje w utworze jest wątek polityczny. Wiśniewski odwołuje się w nim do… programu 500+.

 – Śpiewa tłum, wznieca kurz, Częstochowa tak blisko już. W drzwiach stoisz, czekasz jak co rok, znowu mogę z krokiem twoim zrównać krok. Serce me i twój brzuch niech w opiece ma święty Duch. Trzy córy są i jeden syn, kiedyś z czego to utrzymać martwiłbym. A dziś nie… spoko, luz – chwalmy Pana i 500 plus – słyszymy w piosence.

Wiśniewski nie jest autorem słów piosenki. Napisał ją Piotr Bukartyk. Artysta za pewne miał na celu wykpienie polityki PiS

https://www.youtube.com/watch?v=IkvYBPLCoP4

źródło: Pudelek

Zobacz również

https://www.youtube.com/watch?v=1CuF_GBTFOQ