Naprawdę bolesna wiadomość. Nie żyje Zbigniew Wiśniewski

Naprawdę bolesna wiadomość. Nie żyje Zbigniew Wiśniewski Źródło: .

Media poinformowały właśnie, że odszedł Zbigniew Wiśniewski. Dla wielu Polaków jest to bolesna wiadomość, z którą trudno się pogodzić. Jego śmierć miała miejsce dokładnie dzisiaj rano.

Zbigniew Wiśniewski zmarł dzisiaj nad ranem, a informację o jego śmierci przekazał portal Wizjalokalna. 83-latek był zasłużonym Polakiem, któremu udało się nawet osobiście spotkać z samym papieżem-Polakiem, Janem Pawłem II.

Niestety, nie żyje Zbigniew Wiśniewski

Zbigniew Wiśniewski zapisał się w lokalnej historii regionu dzięki swoim niezwykłym dokonaniom. 83-latek był w przeszłości wybitnym biegaczem, który na swoim koncie zgromadził aż 1000 startów w ekipie chojnickiego Floriana. Znany sportowiec osiadł w Chojnicach w 1964 roku, po odbyciu służby wojskowej i spotkaniu swojej życiowej miłości. Wspólnie z żoną doczekał się później dwojga dzieci.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W swoim życiu poza licznymi biegami zaliczył również trochę przymusową przerwę od uwielbianego przez siebie sportu, do którego miał szansę wrócić dopiero na początku lat 80. Wtedy zaczął biegać maratony, które okazały się jego konikiem. Zbigniew Wiśniewski do dzisiaj pozostaje rekordzistą Polski w kategorii seniorów 60-65 lat.

Jego pasja do biegania nie miała limitu, a udowodnił to w 2015 roku, kiedy wrócił "na bieżnię" tuż po bardzo poważnych problemach zdrowotnych. Wówczas, najpierw został w trybie pilnym przewieziony do szpitala, a następnie musiał przejść operację serca. Swój pierwszy bieg wykonał już po dwóch miesiącach od wszczepienia bajpasów.

Dzisiaj grzeje: 1.Najlepsze powitanie na lotnisku na świecie. Wnuczkowie wymyślili dla babci coś niesamowitego [FILM]
2. Udało się! 20-latek, który katował kota metalową pałką, w rękach policji

Biegacz był bardzo skromnym człowiekiem, a za swój największy sukces uznał bieg sztafetowy z Chojnic, aż do Watykanu. Tam miał sposobność stanąć przed samym Janem Pawłem II. Towarzyszyli mu wówczas kompani, z którymi biegał już od kilkunastu lat. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Skandal podczas 28. finału WOŚP. Zachowanie protestujących oburzyło mieszkańców
  2. 35 dni płatnego urlopu i ekstra przerwa w pracy. Świetne wiadomości dla każdego pracownika
  3. Smutne informacje. Katarzyna Dowbor nieuleczalnie chora
  4. ZUS na potęgę rozsyła listy. Jeśli go nie odbierzesz, możesz mieć problemy
  5. Ewa Szykulska jest nieuleczalnie chora. Mimo to nie zamierza się nad sobą użalać

źródło: Wizjalokalna

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News