Wiśniewska nie chciała korzystać z pływalni, bo byli na niej Romowie. Ujawniono kulisy pobytu w hotelu posłanki PiS

Wiśniewska nie chciała korzystać z pływalni, bo byli na niej Romowie. Ujawniono kulisy pobytu w hotelu posłanki PiS Źródło: Facebook/Jadwiga Wiśniewska

Jadwiga Wiśniewska nie chciała skorzystać z basenu ze względu na obecność Romów. Uprzedzenia europosłanki Prawa i Sprawiedliwości spowodowały oburzenie pracownika pływalni. Mimo to polityk zdecydowała się nie korzystać z basenu wspólnie z osobami odmiennej narodowości.

Jadwiga Wiśniewska podczas pobytu w hotelu pod Zawierciem chciała skorzystać z tamtejszego basenu. Jednak, gdy spostrzegła czterech mężczyzn o ciemnej karnacji, jej reakcja była wprost skandaliczna. 

Jadwiga Wiśniewska w hotelu pod Zawierciem dała upust rasistowskim poglądom?

Polityk niedawno odwiedziła hotel pod Zawierciem. Podczas jej pobytu zdecydowała, że uda się na tamtejszy basen. Stojąc przy recepcji zauważyła czterech mężczyzn, najprawdopodobniej Romskiej narodowości. Gdy ciemnoskórzy goście weszli na pływalnie, Wiśniewska skierowała do recepcjonistki skandaliczne pytanie.

- Kiedy oni opuszczą basen? - powiedziała polityk

Po braku odpowiedzi ze strony pracownika obiektu, zrezygnowana europosłanka postanowiła opuścić basen. Wychodząc ratownik wykrzyczał, że kolor skóry nie ma znaczenia, bo to są tacy sami ludzie jak ona. Interwencja mężczyzny nie spowodowała niczego, kobieta wyszła.

Skandaliczne zachowanie europosłanki PiS

Polityk wróciła na pływalnie dopiero po kilkudziesięciu minutach, pewnie zdała sobie sprawę z powagi sytuacji. Wytłumaczyła swoją reakcję, lecz zdecydowała się skorzystać z pływalni dopiero w momencie, w którym dowiedziała się, że ciemnoskórzy mężczyźni są w saunie, a nie w wodzie. Jej zachowanie jest oburzające, ratownik postanowił się wypowiedzieć na ten temat.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

-  (...) Mówię zgodnie z sumieniem: była taka sytuacja i tyle. Nikt tego nie zaprzeczy. Była taka sytuacja, tak powiedziała. Można to było przyjąć jako rasistowskie wyznanie jej i tyle. Można było to tak zinterpretować. Czekała, aż oni wejdą do szatni, specjalnie. I wtedy minie zapytała: ile oni tu spędzą czasu. Jak powiedziałem, że nie wiem, że nie udzielę takiej informacji. Wtedy ona tak odwróciła się na pięcie i wyszła. Ale w międzyczasie ja jej mówię, że „to też są ludzie”. A ona mówi, „czy oni też będą korzystać z basenu?” Ja jej mówię, że tylko z saun, bo oni tylko korzystają z saun i z jacuzzi. I wyszła. Przyszła za pół godziny i normalnie sobie weszła na basen - opowiada pracownik basenu Gazecie Myszkowskiej.

Ciekawe jak zareaguje Prawo i Sprawiedliwość na przejawy rasizmu przez ich europosłankę. 

  1. Aktor TVP wziął ślub z popularną piosenkarką! To nowa i piękna para w polskim show-biznesie
  2. Legendarna aktorka TVP zmarła na straszliwego raka. Ale to alkohol ZNISZCZYŁ jej życie i karierę. Jej historia doprowadzi was do łez
  3. Wielki dramat na południu Polski. Mieszkańcy ewakuowani, sytuacja pogarsza się z każdą minutą
  4. Opublikowano dokumenty ministerstwa. Tyle pieniędzy naprawdę dali Rydzykowi, lepiej usiądźcie
  5. Słynny dziennikarz TVP z zarzutami. Miał znęcać się nad partnerką, poniżał ją na każdym kroku

Źródło: Polityczek

Następny artykuł