WSTYD! Wisła po majówce wygląda jak wysypisko śmieci

WSTYD! Wisła po majówce wygląda jak wysypisko śmieci

Rada miasta st. Warszawy zdecydowała niedawno, że można legalnie spożywać alkohol na wiślanych bulwarach. Teraz po majówce Wisła, a konkretnie jej lewy brzeg woła o pomstę do nieba. Gorzej niż na wysypisku śmieci.

Część osób uważa, że decyzja radnych nie miała znaczenia. Nad lewym brzegiem Wisły i tak pito alkohol i głosowanie, w którym rada miasta - głównie głosami PO - usankcjonowała ten fakt, nic nie zmieniło. Są jednak sceptycy, którzy uważają, że właśnie z powodu decyzji radnych mieszkańcy Warszawy zbyt się rozhulali i teraz nie tylko jest ich na bulwarach znacznie więcej, ale do tego zachowują się okropnie. Bez względu na to kto ma rację, faktem jest, że szczególnie po wyjątkowo ciepłym długim weekendzie majowym lewy brzeg Wisły wygląda tragicznie.

Bulwary wiślane po majówce wyglądają jak wysypisko śmieci

Wisła jest jednym z ulubionych miejsc spotkań młodych Warszawiaków. Ktokolwiek pojawił się w pobliżu mostu Poniatowskiego lub Świętokrzyskiego wieczorem w ciągu ostatnich kilku dni, wie, jak licznie się tam gromadzili. Tłumy młodych ludzi z reklamówkami wypełnionymi butelkami i puszkami z piwem pielgrzymowały na nagrzane od słońca "schody" nad rzeką. Niestety - wielu z tych ludzi wracało już z pustymi rękami. Oczywiście za szokujący bałagan nad brzegiem oskarżyć można władze miasta. Jednak te zareagowały na nową rzeczywistość i w okolice bulwarów zostały dostarczone nie tylko śmietniki, ale i kontenery na śmieci. Nawet jeśli śmietniki są przepełnione, śmieci można zabrać ze sobą. Jak słusznie zauważają media, skoro ktoś miał dość siły, by przynieść ze sobą pełne opakowania, z pustym powinien poradzić sobie jeszcze łatwiej.

Warszawiacy nie sprzątają po sobie?

Niestety wielu młodych ludzi zamiast do pojemników, swoje śmieci wyrzuca wprost do rzeki lub pozostawia na ulicy. Jest to naprawdę niepokojący standard. Rozbite szkło i pozostawione butelki i puszki niosą oczywiście duże szkody wizerunkowe dla miasta. Śmieci są jednak także bardzo szkodliwe dla środowiska, szkło jest niebezpieczne dla przechodniów, nie mówiąc o rzece, w której tych śmieci jest jeszcze więcej. Na całe szczęście nie wszyscy są tak niereformowalni. W ten weekend majowy można było spotkać nad brzegiem rzeki młodych ludzi niosących ze sobą worki ze śmieciami. Nie było to dla nich ujmą, za to robili duże wrażenie szczególnie na tych, którzy o swoich śmieciach "zapomnieli". Szkoda że takie zachowanie nie jest normą. Wisła fot. screenshot/tosiedzieje.pl
Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Patryk Jaki zrobił grilla. Uwagę internautów przykuł jeden, drobny szczegół
  2. Nad Wisłą można pić alkohol. Ratusz otrzymał opinię prawną
  3. Brazylijczycy nakręcili minutowy, piorunujący film o Polsce. Robi wrażenie na całym świecie
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News