Wisła Płock ma szansę na utrzymanie się w lidze. Wszystko zależy od meczu z Zagłębiem

Wisła Płock ma szansę na utrzymanie się w lidze. Wszystko zależy od meczu z Zagłębiem Źródło: YouTube - WisłaPłockTV

Wisła Płock może dziś zapewnić sobie utrzymanie w Ekstraklasie i pozostanie w niej na następny sezon. Wszystko zależy od rozstrzygnięć w ostatniej kolejce. Nafciarze mierzyć się będą z Zagłębiem Lubin.

Wisła Płock jest bardzo bliska utrzymania się w lidze. Przez dłuższy czas mogliśmy spodziewać się spadku płocczan, jednak obecnie wygląda na to, że ostatecznie uda im się wywalczyć pozostanie w Ekstraklasie na kolejny sezon. Wszystko przez wpadkę Miedzi Legnica z ostatniej kolejki, przez którą to własnie legniczanie są na ten moment faworytem do spadku.

Wszystko rozstrzygnie się jednak właśnie dzisiaj. Już od dłuższego czasu wiemy, że jako pierwsze z ligi spadło Zagłębie Sosnowiec. Jeżeli dziś płocczanie wygrają ze zdegradowaną drużyną, zapewnią sobie pozostanie w lidze na kolejny rok. Wówczas wynik starcia Miedzi Legnica z Wisłą Kraków nie będzie miał już najmniejszego znaczenia. 

Wisła Płock może dziś zapewnić sobie utrzymanie w lidze

Jeżeli dziś Wisła Płock pokona Zagłębie Sosnowiec, bez oglądania się na innych będzie mogła świętować utrzymanie się w lidze. Jeszcze latem nikt nie spodziewał się, że drużyna walcząca o europejskie puchary nagle zacznie grać tak słabo. Przez długie miesiące drużyna notowała znaczny kryzys formy, jednak obecnie wszystko zaczyna wyglądać lepiej. 

Poprawa dyspozycji pod wodzą nowego trenera Leszka Ojrzyńskiego może ostatecznie sprawić, że Wisła utrzyma się. Jeszcze miesiąc temu mogliśmy być pewni, że z ligi spadnie ktoś z trójki: Śląsk Wrocław, Arka Gdynia lub właśnie Wisła, jednak obecnie najbliżej tego jest właśnie Miedź Legnica. Wszystko wyjaśni się za kilka godzin, gdy zakończą się rozgrywane równolegle spotkania.

Wisła Płock może dziś świętować pozostanie w Ekstraklasie

Na ten moment nic nie jest jeszcze pewne, jednak Wisła Płock gra ze zdegradowanym już klubem z Sosnowca, który prawdopodobnie nie będzie już walczył o nic, natomiast Miedź zagra na wyjeździe z uchodzącą za najsilniejszą w grupie spadkowej Wisłą Kraków. Zdecydowanym faworytem do utrzymania są więc obecnie zawodnicy z Płocka.

Wszystko rozstrzygnie się za kilka godzin, gdy jeden klub będzie mógł spodziewać się powrotu na zaplecze Ekstraklasy, a drugi rozpocznie świętownaie.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News