Kolejna strata punktów Śląska, Wisła Kraków pewna utrzymania w lidze

Kolejna strata punktów Śląska, Wisła Kraków pewna utrzymania w lidze Źródło: Flickr - @DrabikPany

Wisła Kraków zremisowała spotkanie ze Śląskiem Wrocław, w związku z czym kibice Białej Gwiazdy mogą być spokojni o utrzymanie w lidze. W coraz trudniejszej sytuacji znajdują się za to goście wczorajszego meczu. Czekają ich decydujące spotkania o utrzymanie w Ekstraklasie.

Wisła Kraków potrzebowała we wczorajszym spotkaniu tylko jednego punktu, by zapewnić sobie utrzymanie w lidze i grę w niej w następnym sezonie. Rywalem Białej Gwiazdy był Śląsk Wrocław, czyli drużyna, która w ostatnich miesiącach radzi sobie wyjątkowo słabo. Wydawało się więc, że wiślaków czeka wyjątkowo łatwe zadanie. Ostatecznie nie można uznać, że wszystko przyszło łatwo, ale obyło się bez sensacji.

Gospodarze z Krakowa zremisowali spotkanie i nie ma już żadnych szans na to, by Wisła Kraków pożegnała się z Ekstraklasą. Zespół zdobył tyle punktów, że nie ma już możliwości, by spadł na przedostatnią pozycję w lidze, nawet w przypadku przegrania wszystkich spotkań do końca sezonu. Śląsk Wrocław z kolei ma coraz większy problem.

Wisła Kraków zapewniła sobie utrzymanie w lidze

Drużynę z Wrocławia we wczorajszym meczu już w 7. minucie gry na prowadzenie wyprowadził Marcin Robak, jednak po dwudziestu kolejnych minutach wyrównał Marko Kolar. Do przerwy można było uznawać ten wynik za zasłużony, jednak potem doczekaliśmy się znacznie lepszej gry wrocławian. Mogą oni mieć do siebie sporo pretensji, że spotkanie zakończyło się jedynie remisem.

Co ciekawe, na środku obrony Wisły Kraków po raz kolejny wystąpił Daniel Hoyo-Kowalski, piętnastoletni obrońca, który zaliczył swoje drugie spotkanie w tym sezonie. Jest on uznawany za olbrzymi talent, co widać na boisku. Pomimo swojego wieku radzi sobie przyzwoicie w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej i wiele wskazuje na to, że niebawem wywalczy sobie miejsce w składzie Wisły na stałe.

Wisła Kraków zremisowała ze Śląskiem Wrocław

Remis to fatalny wynik dla Śląska. Oznacza on, że wrocławianie mają coraz trudniejsze zadanie w walce o utrzymanie. Teraz muszą bezwzględnie wygrać wszystkie pozostałe mecze do końca sezonu, jeśli chcą marzyć o pozostaniu w lidze na kolejny sezon. Przy obecnej formie nie będzie o to łatwo.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News