Międzynarodowy skandal z Wisłą Kraków! Zostali oszukani przez inwestorów?
Marcin Owczarek - 29 Grudnia 2018

Międzynarodowy skandal z Wisłą Kraków! Zostali oszukani przez inwestorów?

Wisła Kraków od jakiegoś czasu ma kłopoty finansowe. Do tego stopnia jest źle, że piłkarze nie dostają swoich należności i klub musiał ogłosić upadłość. Inwestorzy mieli pomóc, ale jak się okazuje, jeszcze tego nie zrobili. Czy klub został oszukany?

Wisła Kraków to jeden z najbardziej znanych klubów w Polsce z pokaźną tradycją oraz wielkimi sukcesami. W Krakowie większość kibiców właśnie temu klubowi oddaje cześć. Niestety, wpadł on w niezłe tarapaty i zapowiada się, że będzie jeszcze gorzej.

Wisła Kraków tonie w długach

Klub ma ogromne długi i inwestorzy zaoferowali swoją pomoc. 18 grudnia podpisano odpowiednie umowy między pochodzącym z Kambodży Ly Vanna oraz Matsem Hartlingiem a klubem. 4 dni później miała ona wejść w życie i zapewnić budżet klubowi na dalsze działania. Zarząd poprosił również fanów o pomoc w tej sprawie. Pieniądze miały dotrzeć do 28 grudnia, czyli do poprzedniego piątku. Okazuje się jednak, że żadne fundusze nie dotarły i nie ma nawet potwierdzenia przelewu od inwestorów. Wisła Kraków znajduje się teraz w poważnych tarapatach. W sumie na konto klubu miało wpłynąć 12,2 milionów złotych. Pokryć to miało najważniejsze wydatki między innymi zapłaty dla piłkarzy i trenerów, ZUS itd.

Komunikat klubu

Na Twitterze klubu pojawił się komunikat, który jasno mówi, że nic do nich nie dotarło: - Do tej pory potwierdzenie przelewu nie dotarło do Zarządu TS "Wisła" Kraków. Oczekujemy na wyjaśnienia właścicieli Wisły Kraków SA. Dbając o pozytywne rozwiązanie sprawy i założenia umowy, dalsze komunikaty pojawią się w poniedziałek 31 grudnia - czytamy.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Magda GesslerMagda Gessler powinna być tym oburzona! Największe graficzne porażki gwiazd 2018Czytaj dalej
Nowi właściciele firmy mają więc czas do poniedziałku uregulować wpłaty. Sytuacja klubu z godziny na godzinę robi się coraz bardziej dramatyczna. Zarząd, jak i kibice, siedzą w napięciu i czekają na kolejne ruchu. Wiele jednak wskazuje na to, iż nie zakończy się to dobrze. Ostatnio wyszła sprawa z gruntami, które miała posiadać Wisła Kraków, a ich nie ma. Być może to zniechęciło inwestorów. Co więcej, jeżeli klub nie będzie miał środków finansowych, to zawodnicy oraz trenerzy zaczną odchodzić do innych drużyn, a te czekają tylko na upadek Wisły Kraków. W poniedziałek będzie wszystko wiadome i okaże się, czy klub przetrwa nawałnicę, czy zniknie i w Krakowie pozostanie tylko jedna drużyna, czyli Cracovia.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wstrząsające wyznanie Morawieckiego. Chcieli zabić mu matkę
  2. Tysiące ludzi chciało rozszarpać gwiazdora TVN! Stanął z nimi oko w oko
  3. Kiedy policjanci zobaczyli, kto był kierowcą, wbiło ich w ziemię. Szokujący wypadek na Opolszczyźnie
  4. Dorota Wellman: Pochodzenie gwiazdy powodem ataków prawicy
  5. Joanna Kulig: mąż aktorki to znany reżyser. Jak wygląda?
Anna PrzybylskaAnna Przybylska przed śmiercią. Wzruszające do łez relacje z ostatnich chwil jej życiaCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News