Wisła Kraków ma problem. Poważny uraz Jakuba Błaszczykowskiego

Wisła Kraków ma problem. Poważny uraz Jakuba Błaszczykowskiego Źródło: YouTube - TVP Sport

Wisła Kraków ma poważny problem, ponieważ zostało potwierdzone, że Jakub Błaszczykowski nie pojawi się już na boisku w tym sezonie. Były kapitan reprezentacji Polski doznał poważnej kontuzji i nikt w klubie nie chce ryzykować jego zdrowia.

Wisła Kraków w rundzie wiosennej radziła sobie zdecydowanie lepiej, niż przewidywali eksperci. W zimę wszystko wskazywało na to, że klub będzie musiał ogłosić upadłość, tymczasem dzięki akcji ratunkowej okazało się, że klub może funkcjonować bez obaw w najbliższym czasie. Kibiców ucieszył także powrót Jakuba Błaszczykowskiego, bezdyskusyjnie jednej z legend Wisły.

Były kapitan reprezentacji Polski w ostatnich miesiącach zdecydowanie wyróżniał się na tle zawodników w Ekstraklasie. Wydawało się, że może on być kandydatem do grona najlepszych zawodników tego sezonu, jednak teraz wiemy, że nie zobaczymy go już na murawie w obecnych rozgrywkach. Doświadczony skrzydłowy potwierdził, że zmaga się z kontuzją, która wykluczy go z udziału w kolejnych spotkaniach.

Wisła Kraków ma poważny problem

Jakub Błaszczykowski radził sobie w rundzie wiosennej wyśmienicie. Wisła Kraków miała wiele korzyści z jego bramek oraz asyst i wydawało się, że reprezentant Polski zapewni swojemu klubowi utrzymanie w lidze w ostatnich siedmiu meczach. Dziś możemy być już prawie pewni, że Biała Gwiazda utrzyma się w lidze, jednak bez udziału Błaszczykowskiego.

Zawodnik napisał na swoim Instagramie, że złamał palec u stopy, przez co w najbliższym czasie nie chce ryzykować swojego zdrowia. Wobec tego na pewno nie zobaczymy go już na placu gry w tym sezonie, lecz kibice Wisły mogą spać spokojnie. Wszystko wskazuje na to, że skrzydłowy wróci do gry w barwach klubu z Krakowa w przyszłym sezonie.

Wisła Kraków zagra bez Jakuba Błaszczykowskiego

- Niestety nie będę mógł pomóc na boisku Wiśle do końca sezonu... Życzę powodzenia Drużynie. Będę mocno trzymał kciuki! - napisał Błaszczykowski na swoim Instagramie, informując sympatyków Wisły o swoim urazie.

Jeżeli Błaszczykowski rzeczywiście nie zagra do końca sezonu, to z pewnością będzie gotowy na pierwszą kolejkę sezonu 2019/2020. Złamanie palca w przypadku piłkarza jest urazem brzmiącym groźnie, jednak uważna opieka lekarzy najprawdopodobniej pozwoli uniknąć groźniejszych konsekwencji.

źródło: Instagram

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News