Niestety, do Wisły zbliża się fala kulminacyjna. Wydano pilne alarmy powodziowe dla 10 powiatów i 3 gmin

Niestety, do Wisły zbliża się fala kulminacyjna. Wydano pilne alarmy powodziowe dla 10 powiatów i 3 gmin

Wisła zmierzy się z falą kulminacyjną, która nadciąga z Sanu. Chociaż sytuacja na Sanie już się stabilizuje, najnowsze prognozy pogody nie przekazują dobrych wiadomości. Wydano pilne alarmy powodziowe dla 10 powiatów i 3 gmin.

Sytuacja na Sanie budziła niepokój już od kilku dni. Teraz gdy sytuacja się ustabilizowała, pojawiły się obawy, o falę kulminacyjną, której czoło zmierza do ujścia Wisły. W których miejscach w Polsce wciąż obowiązują alarmy powodziowe. Gdzie sytuacja jest już unormowana?

Wisła, San, Wisłoka - jaki jest stan polskich rzek?

Zgodnie z informacjami, które przekazał dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie, sytuacja nie jest stabilna. Stan alarmowy na wodowskazie w Radomyślu nad Sanem jest przekroczony o około 50 cm. W innych miejscach, w których przepływa San, sytuacja jest ustabilizowana, a poziom jest poniżej stanów alarmowych i ostrzegawczych. 

Dobre informacje pojawił się także w sprawie dopływów Sanu. Obniżył się już poziom wodny na Trzebośnicy i Wiszni. Dodatkowo stabilnie jest także na Wisłoce, Wisłoku i Wiśle.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Alarmy i pogotowia powodziowe w kraju

Niestety, ze względu na prognozę pogody, jaka jest przewidywana dla Podkarpacia, znowu mają pojawić się burze z gradem, po których stan rzek może się podnieść. Prognozowane są opady od 30 do 50 milimetrów wody na metr kwadratowy, a lokalnie do 60 milimetrów. W niektórych miejscach spodziewane są także opady gradu. 

Ewa Laeniart, wojewoda podkarpacki wydała we wtorek alarmy i pogotowie przeciwpowodziowe dla części Podkarpacia, które w dalszym ciągu obowiązują. Alarm powodziowy został ogłoszony dla powiatów: bieszczadzkiego, leskiego, sanockiego, brzozowskiego, jarosławskiego, przemyskiego, przeworskiego, leżajskiego, niżańskiego i stalowowolskiego oraz dla miasta Przemyśla i gminy Gorzyce z powiatu tarnobrzeskiego oraz gminy Dynów i miasta Dynowa powiatu rzeszowskiego.

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalne wieści dla Polaków, lekarze szykują strajk. Nie godzą się na najnowszy pomysł rządu

2. Zaatakował byłą żonę siekierą. Wszystko na oczach dzieci

Ze względu na ciężką sytuację pogotowiem przeciwpowodziowym zostały objęte powiaty: lubaczowski, krośnieński, jasielskiego, dębickiego, strzyżowskiego, ropczycko-sędziszowskiego, łańcuckiego, mieleckiego, kolbuszowskiego oraz pozostałych gmin powiatu rzeszowskiego i tarnobrzeskiego, oraz samego Tarnobrzega i Krosna.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Co za widok, do internetu trafiło zdjęcie Gessler bez makijażu w turbanie na głowie. Kompletnie nieumalowana gwiazda "Kuchennych rewolucji" zaskoczyła wszystkich
  2. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Ujawnił przed tysiącami fanów, jak się czuje, współczujemy
  3. Niewyobrażalny dramat na południu kraju. Nie miał żadnych szans, na miejscu dramatyczna akcja służb
  4. Wśród ust schowana jest szminka. Niepozorna zagadka doprowadza internautów do szału, tylko garstka umie ją znaleźć
  5. Klamka zapadła. Przed wakacjami "Dzień dobry TVN" zniknie z anteny
  6. Adam Małysz zamieścił niepokojący wpis, czuje się gorzej? „Nie mogę się załamywać”

Źródło: RMF FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News