Pierwsze podejrzenie zakażeniem koronawirusem w Polsce

Pierwsze podejrzenie zakażeniem koronawirusem w Polsce Źródło: pikio.pl

Wirus 2019-nCoV budzi coraz większe przerażenie. Coraz więcej osób jest zarażonych i trafia do szpitali w różnych częściach globu. Dotarły właśnie doniesienia na temat podejrzeń pierwszych zakażeń w Polsce.

Wirus 2019-nCoV znany też jako koronowirus trafia w kolejne części globu. Właśnie przekazano bardzo niepokojące wieści z kraju. Dwóch obywateli Polski trafiło do szpitala, wiele osób nie ukrywa przerażenia.

Podejrzewa się, że groźny wirus zakaził dwóch Polaków

Do szpitala w Krakowie trafiło dwoje dzieci, które podejrzewa się o zakażenie koronawirusem. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", wraz z rodzicami były na wakacjach, a w trakcie lotu powrotnego mieli przesiadkę w Pekinie. Zaraz po przyjeździe do Polski zachorowały.

Dzieci miały objawy zakażenia górnych dróg oddechowych. Rodzice szybko połączyli fakty i zaczęli obawiać się, że ich pociechy mogą być zarażone 2019-nCoV. Dlatego też sprawa została zgłoszona do lekarza, później wdrożono kolejne procedury. 

Polacy wśród zakażonych wirusem nCoV-2019?

Podejrzane o zakażenie dzieci trafiły do szpitala w im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Zostały przetransportowane ze Śląska, ze względu na brak oddziału zakaźnego dla małych dzieci w tamtym rejonie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W prowincji Wuhan, w której wybuchła epidemia, znajduje się 20 Polaków. Nie udało im się uciec ze szpitala przed objęciem obszaru kwarantanną. Według mediów zarażonych jest już 2 tysiące osób, jednak status Polaków znajdujących się na jej terenie nie jest znany.

Dzisiaj grzeje: 1. Film ze szpitala w Wuhan wyciekł do sieci. Nagrano objawy chorej osoby, okropny widok
2. Fatalne wiadomości. Wielu Polaków szukało jej od Wigilii, policja potwierdziła najgorsze doniesienia o Małgorzacie

Aktualizacja: Wydano oficjalne oświadczenie w sprawie dzieci podejrzanych o chorobę. Opublikował je dyrektor Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, Jerzy Friediger.

- Miały objawy zakażenia górnych dróg oddechowych. Ale ani wywiad medyczny, ani przebieg choroby nie potwierdza, że mamy do czynienia ze śmiertelnym koronawirusem z Chin - mówił Friediger.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Białe paski na mięsie z kurczaka. Czym są i czy powinniśmy ich unikać?
  2. Rząd szykuje kolejną daninę. Tym razem nie od produktów a konkretnych usług
  3. Mięso na rosół kupujesz w supermarkecie? Robisz największy błąd, specjaliści załamują ręce
  4. Straszne, ministrant odebrał sobie życie. Mieszkańcy polskiej miejscowości nie mogą się pozbierać
  5. Sprawa jest załatwiana po cichu, nikt nie miał pojęcia. Wypłynęły nowe fakty o Agnieszce Woźniak-Starak

Źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News