Wirus Wuhan właśnie dotarł do Europy. Zakażeni cierpią męki

Wirus Wuhan właśnie dotarł do Europy. Zakażeni cierpią męki Źródło: .

Wirus Wuhan dotarł do Europy, niepokojące wieści obiegły media. Francuska minister zdrowia Agnes Buzyn przekazała, że są pierwsze przypadki zarażenia.

Wirus Wuhan dotarł do Europy, a informacje o pierwszych zakażeniach płyną z Francji. Do tej pory stwierdzono ponad 800 przypadków zakażeń, głównie na terenie Chin. Groźny koronawirus szybko się rozprzestrzenia. Prawie 200 osób w bardzo ciężkim stanie przebywa w szpitalach.

Wirus zaatakował Europę

Jak podała agencja Reuters, pierwszy przypadek zakażenia nowym koronawirusem zdiagnozowano w Bordeaux, a drugi w okolicach Paryża. Francuska minister zdrowia Agnes Buzyn potwierdziła, że na terenie Francji stwierdzono przypadek zarażenia tym groźnym wirusem. Choroba dotarła więc już z Chin do Europy i jest niezwykle niebezpieczna.

Światowa Organizacja Zdrowia WHO poinformowała w czwartek, że wirus stanowi ogromne zagrożenie dla Chin, nie stwierdziła jednak możliwości rozprzestrzenienia się międzynarodowej epidemii. Wirus spowodował do tej pory śmierć 26 osób i wywołał ponad 800 zakażeń. 

Zakażeni wirusem przechodzą przez wielkie męki, które mogą prowadzić do śmierci. W sieci pojawia się coraz więcej nagrań z chińskiej prowincji, w której ludzie dosłownie padali na ulicach z wycieńczenia. Tamtejsze władze starają się opanować sytuację, jednak, jak widać, wirus znalazł ujście za granicę.

Wirus szybko się rozprzestrzenia, jest bardzo groźny

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Większość przypadków wykryto najpierw w mieście Wuhan, a wszystkie dotychczasowe zgony miały miejsce w Chinach. Przypadki zakażeń stwierdzono do tej pory w Tajlandii, Wietnamie, Singapurze, Japonii, Korei Południowej, Tajwanie i Stanach Zjednoczonych. Niewykluczone, że osoby zakażone pojawiły się również w Wielkiej Brytanii.

Dzisiaj grzeje: 1. Student musi zostać w szpitalu, dwójka wychodzi. Uciekali z chińskiego Wuhan
2. Gwiazda TVP, TVN i Polsatu spadła na samo dno. Choroba zabrała mu chęć do życia i wszystkie pieniądze, przeżył prawdziwy koszmar

Według doniesień, stan 177 zakażonych osób jest ciężki. Na razie w Chinach udało się wyleczyć 34 osoby, które mogły już opuścić szpital. W prowincji Hubei i Guangdong ogłoszono w czwartek najwyższy stopień zagrożenia zdrowia publicznego z powodu nowego wirusa. Do walki z epidemią zaangażowano wojsko oraz policję.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Już za trzy dni kierowcy zapłacą nową, specjalną opłatę. Nałożona została jednak tylko na właścicieli konkretnych aut
  3. Fatalne informacje z samego rana. Ogromny pożar w polskim mieście, wezwano 32 zastępy straży
  4. TVN przekazał oficjalne wiadomości, wirus z Wuhan dotarł do kolejnego kraju. Liczba ofiar rośnie w zastraszającym tempie
  5. Filip Chajzer pokazał swoją siostrę. Nikt nie wiedział, że jest taką pięknością, zapiera dech w piersiach

źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News