wirus
Artgrid The Stock Studio
Mateusz Sidorek - 22 Kwietnia 2020

Naukowcy WHO zdradzili swoją opinię, mówią skąd się wziął koronawirus. Czy podejrzenia miłośników teorii spiskowych okazały się fałszywe?

Wirus SARS-CoV-2 nie stanowi już tajemnicy dla naukowców. Badacze wyjaśnili pochodzenie koronawirusa, czym obalili wiele teorii spiskowych, które dotychczas powstały. WHO przedstawiło ustalenia, które zebrano do tej pory. Eksperci nie mają wątpliwości i kontynuują swoje prace nad niebezpiecznym patogenem, który z Chin rozprzestrzenił się na cały świat.

Wirus SARS-CoV-2 stał się tematem wielu teorii spiskowych. Niektórzy dopatrywali się w wybuchu pandemii koronawirusa udziału chińskiego rządu. Inni natomiast sądzili, że jest on karą za ludzkie grzechy. Pojawienie się niebezpiecznego patogenu miało też wpłynąć na globalną gospodarkę. Jednak naukowcy WHO wszystkiemu zaprzeczyli i podali jego pochodzenie.

Katarzyna Dowbor przeżywa dramatNiepokojące wiadomości o Katarzynie Dowbor. Przeżywa dramat w czterech ścianach, "Życie z nas zakpiło"Czytaj dalej

Wydaje się, że eksperci nie mają wątpliwości już co do tego, skąd wziął się wirus SARS-CoV-2. Zdaniem niektórych pandemia w Chinach miała doprowadzić do załamania gospodarki i umożliwić wykupowanie firm za niewielkie kwoty. Pojawiły się także teorie mówiące o tym, jakoby to Amerykanie wynaleźli niebezpieczny patogen, aby osłabić swojego azjatyckiego rywala. Pewien rabin z Izraela, Meir Mazzus twierdził nawet, że jest to kara boska za organizowane Parady Równości. Naukowcy WHO przedstawili jednak przeczącą plotkom wyniki badań.

Wirus SARS-CoV-2 jest pochodzenia zwierzęcego

Chociaż wirus SARS-CoV-2 wciąż jest nowym zjawiskiem i skrywa wiele tajemnic, WHO przedstawiło już wstępne ustalenia. Ich zdaniem koronawirus jest pochodzenia zwierzęcego. Wygląda na to, że na dotychczasowe teorie spiskowe można reagować jedynie śmiechem. 

- Wszystkie dostępne dowody sugerują, że wirus jest pochodzenia zwierzęcego i nie został celowo stworzony w laboratorium lub innym miejscu - powiedziała Fadela Chaib, rzeczniczka WHO.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lekarz zniknąłMłody lekarz wyszedł do pracy i zniknął. Po 20 latach porażająca prawda wyszła na jaw, zrozpaczona rodzina nie mogła uwierzyćCzytaj dalej

Rzeczniczka oraz szef WHO twierdzą, że wirus SARS-CoV-2 wciąż będzie się rozprzestrzeniał i najgorsze może być jeszcze przed nami. Podkreślono jednak, że obecna sytuacja nie może zniechęcić ludzi do szczepienia się na pozostałe choroby. Taka reakcja byłaby niebezpieczna i nieodpowiedzialna. Eksperci dodali, że wciąż nie wiadomo, jak koronawirus przeniósł się na człowieka.

Dzisiaj grzeje: 1. Jak grom z jasnego nieba. Łukasz Szumowski zapowiedział kolejne zmiany

2. Nie żyje uwielbiany muzyk. Miał tylko 35 lat, do sieci trafiło oświadczenie zespołu

Większość szanowanych naukowców jest jednak pewna, że zanim wirus przeniósł się na człowieka, uczestniczył w tym pośrednik pochodzenia zwierzęcego. W związku z brakiem szczepionki na koronawirusa eksperci WHO podkreślają, że rząd każdego państwa musi łagodzić obostrzenia stopniowo, nie przestając obserwować sytuacji wewnątrz kraju.

Najlepsze newsy dnia: 

  1. Choroba, która dotyka osoby szczupłe i wysokie. Łatwo pomylić ją z zawałem serca
  2. Trener kadry Polski podał się do dymisji. Uznał, że przez ostatnie 2 lata spełnił swój cel
  3. Michał Wiśniewski był na samym dnie. Pijany leżał na podłodze, wokół chodzili komornicy, ale najgorsze było co innego
  4. Godziny dla seniorów czeka ważna zmiana? Wypowiedź Morawieckiego nie pozostawia złudzeń
  5. Nie żyje uwielbiana aktorka, gwiazda seriali z TVN i Polsatu. Córka przekazała tragiczne wieści
  6. Rusza protest lekarzy. Medycy oskarżają rząd o błędy w walce z epidemią koronawirusa

Wakacje w tym roku to wielka niewiadomaWyjazdy na wakacje będą jednak możliwe? Minister Szumowski wydał oświadczenieCzytaj dalej

źródło: Jastrząb Post

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News