Wirus 2019-nCoV coraz bliżej Polski. Nie ma na niego lekarstwa, liczba zgonów i zarażonych szybko rośnie

Wirus 2019-nCoV coraz bliżej Polski. Nie ma na niego lekarstwa, liczba zgonów i zarażonych szybko rośnie Źródło: Wikimedia Commons/CDC Global

Wirus 2019-nCoV wzbudził ogromną panikę w Chinach, a później na całym świecie. Ze względu na otwarty transport międzynarodowy, zarażeni zaczęli pojawiać się w kolejnych krajach, jest niestety blisko Polski.

Groźny dla życia wirus pojawił się w prowincji Wuhan w Chinach. Z początku sądzono, że uda się zatrzymać rozprzestrzenianie się groźnej choroby, z powodu której zginęło już 17 osób. Niestety, zakażonych odnotowuje się w kolejnych państwach, niebezpiecznie blisko polskiej granicy.

Groźny wirus zmusił władze do desperackiej decyzji

Dzisiaj wieczorem, władze 11-milionowej prowincji Wuhan zdecydowały o wstrzymaniu od jutra wszelkiego transportu publicznego, w tym metra, kolei, autobusów i promów. Ponadto zamknięte ma zostać lotnisko, z płyty startowej wystartują tylko poszczególne samoloty. Akcja ma wstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Niestety, decyzja mogła być podjęta zbyt późno. W kilku innych krajach odnotowano już pierwszych zarażonych. Istnieje podejrzenie wobec dwóch osób w Rosji. Jednego z nich wykryto na lotnisku Pułkowo w Petersburgu. Mężczyzna przyleciał w środę z Szanghaju i po przylocie na lotnisko został zatrzymany i przewieziony do szpitala.

Rosyjskie służby kontrolują osoby przylatujące z Chin, poprzez sprawdzanie ich kamerami termowizyjnymi. W wypadku wykrycia gorączki, pasażer jest zatrzymywany. Drugą zatrzymaną osobą w Rosji był student z Chin, który wylądował tydzień temu.

Wirus jest niebezpiecznie blisko polskiej granicy

- Mają objawy kliniczne zapalenia płuc, podobne do tych, które mają chorzy z Chin. Diagnozujemy ich, wyniki badań będą znane w czwartek rano - poinformowali rosyjscy lekarze. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zagrożenie jest realne, choćby ze względu na bliskość Rosji do Polski. Ponadto między polskimi ośrodkami i Sankt Petersburgiem odbywa się dużo transportu tranzytowego. Miasto znajduje się około 800 kilometrów od granicy Polski, około 11 godzin drogi samochodem. Ponadto są aż trzy połączenia lotnicze pomiędzy tym miastem a Warszawą. 

Dzisiaj grzeje: 1. Doszło do potężnego trzęsienia ziemi. Odczuło je 5 państw, opłakane skutki widać na nagraniach
2. Polacy w centrum epidemii wirusa Wuhan. Bardzo niepokojące wiadomości

Ponadto wirus dotarł już do Tajlandii, Korei Południowej, Japonii, Hongkongu i Stanów Zjednoczonych. W związku z realnym zagrożeniem Światowa Organizacja Zdrowia przesłała swoje wytyczne do szpitali, oraz zebrała sztab kryzysowy w Genewie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Byli w Chinach, kiedy wybuchła epidemia. Teraz wracają do Polski
  2. Już za tydzień 2 miliony osób będzie płacić więcej o 100 złotych. Podwyżka nie do uniknięcia
  3. Martyniuk nie może dojść do siebie. Nawet najwierniejsi fani nie mogli przewidzieć tak nieprawdopodobnego obrotu spraw
  4. Skandal w "Sanatorium miłości". Haniebne zachowanie uczestnika, przyznał się do wielokrotnej zdrady
  5. Kamil Stoch przekazał piękną nowinę. Serdecznie gratulujemy jego małżonce

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News