Wirusolog nie ma żadnych wątpliwości. Weekend będzie kluczowy dla Polski, może być bardzo źle

Wirusolog nie ma żadnych wątpliwości. Weekend będzie kluczowy dla Polski, może być bardzo źle Źródło: Twitter.com terytorialsi

Wirus SARS-CoV-19 paraliżuje cały świat, pandemia nie omija również Polski. Wirusolog przekazał niepokojące informacje, najbliższy weekend będzie kluczowy dla naszego kraju.

Wirus z Wuhan rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie na całym świecie, pandemia szaleje również w Polsce. Rząd wprowadził na terenie całego kraju stan epidemii, sanepid zaleca zachowanie szczególnych środków bezpieczeństwa. Wirusolog skomentował obecną sytuacje, zdaniem specjalisty kluczowy będzie najbliższy weekend. Może być bardzo źle.

Wirus atakuje cały świat, dynamicznie rozwija się również w Polsce

Ministerstwo zdrowia potwierdziło 452 przypadki zakażeń koronawirusem na terenie całego kraju, w tym 5 zgonów spowodowanych zarażeniem. Najwięcej chorych znajduje się w województwie mazowieckim. Liczba potwierdzonych badaniami zakażonych osób wciąż wzrasta nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Ogólna liczba zakażonych przekroczyła już 275 tysięcy przypadków.

Obecną sytuację w Polsce skomentował profesor Włodzimierz Gut, wirusolog i doradca Głównego Inspektora Sanitarnego. Według specjalisty, kluczowy dla rozwoju pandemii w Polsce okaże się najbliższy weekend.

- Najbliższych kilkadziesiąt godzin pokaże efekt zmian wprowadzonych przed tygodniem. Dynamikę będziemy mogli ocenić w sobotę, niedzielę, ponieważ okres wylęgania trwa około pięciu, sześciu dni - powiedział profesor Gut w rozmowie z "RMF FM".

Wirus z Wuhan stanowi coraz większe zagrożenie, przybywa chorych

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Największy wzrost liczby zakażonych zanotowano w piątek, potwierdzono 70 przypadków. Wirus w europie rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie. Liczba chorych w 4 krajach: Hiszpanii, Francji, Włoszech i Niemczech łącznie przekroczyła 85 tysięcy, jest to więcej niż wszystkich zakażonych przypadków w Chinach, skąd wirus pochodzi. Pierwszy przypadek zdiagnozowano w grudniu, w prowincji Hubei.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejne zarażenia w Polsce. Ministerstwo Zdrowia właśnie podało kolejne ponure wiadomości

2. Lekarz podał, kiedy nastąpi szczyt zachorowań na koronawirusa. Jest gorzej, niż wszyscy podejrzewali

Polski rząd ogłosił stan epidemii na terenie całego kraju, jakiś czas temu zamknięto szkoły, miejsca rozrywki oraz ograniczono działalność lokali gastronomicznych. Służby medyczne, bezpieczeństwa oraz wojsko pracują na pełnych obrotach. Sanepid zaleca, by w najbliższych dniach pozostać w domu i opuszczać go tylko w razie konieczności oraz zachować podstawowe środki bezpieczeństwa. W przypadku zaobserwowania u siebie objawów zakażenia, m.in. gorączki oraz kaszlu i duszności, należy skontaktować się telefonicznie z lokalnym oddziałem sanepidu lub szpitalem zakaźnym i postępować zgodnie z uzyskanymi wskazówkami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kto najczęściej choruje przez koronawirusa? Opublikowano najnowszy raport
  2. Hertha Berlin podała wyniki testów na wirusa. Co z Krzysztofem Piątkiem?
  3. Przyciągał tłumy Polaków, wszyscy go uwielbiali. Niestety, nie żyje
  4. Musieli zabrać chorą Polkę z powodu koronawirusa. Gdy wychodziła z domu wypowiedziała zdanie, które ratownicy zapamiętają do końca życia
  5. Nie mieści się w głowie, ojciec robił Damiankowi nieludzkie rzeczy. Najgorsze jest jednak zachowanie matki
  6. Bada od 40 lat koronawirusy, wyciekł jego prywatny list. Twierdzi, że wie czym niwelować wirusa

źródło: WP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News