Specjalista wyznał dobitną prawdę o koronawirusie, każdy musi ją poznać. Jeden błąd może mieć katastrofalne konsekwencje

Specjalista wyznał dobitną prawdę o koronawirusie, każdy musi ją poznać. Jeden błąd może mieć katastrofalne konsekwencje Źródło: Pixabay.com coyot

Wirus może być groźniejszy niż wszyscy sądzą, jeśli popełnimy jeden błąd. Specjalista wyznał prawdę o pandemii koronawirusa, może być naprawdę niebezpiecznie.

Wirus z Wuhan może być bardzo groźny, jeśli nie zastosujemy się do podstawowych poleceń sanepidu. Specjalista wyjawił całą prawdę o pandemii koronawirusa, jeden błąd może mieć katastrofalne skutki. Zignorowanie niebezpieczeństwa poskutkuje poważnymi konsekwencjami.

Wirus może być groźniejszy niż sądzimy

Doktor Paweł Grzesiowski, ekspert w dziedzinie terapii zakażeń i immunologii wskazuje, że najważniejsze działanie w sprawie powstrzymania rozwijającej się pandemii koronawirusa ma zastosowanie się do zaleceń sanepidu i pozostanie w domach. W przypadku zignorowania nakazu, niebezpieczeństwo wywołane wirusem Covis-19 będzie nie do zatrzymania. Błąd, jakim jest bezmyślne wychodzenie z domu, może mieć katasrofalne skutki.

- Trzeba zrobić wszystko, żeby wirus nie przenosił się między ludźmi. Jak przerwiemy kontakty, to nie będzie kogo zarażać. W innym przypadku przybierze bardziej agresywne tempo. To rozwiązanie sprawdzone, które przetestowało 8 krajów - powiedział dr Grzesiowski na antenie Radia Zet.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wirus z Wuhan rozprzestrzenia się bardzo szybko

Mężczyzna uczula wszystkich, by przestrzegali podstawowych działań prewencyjnych. W przypadku, kiedy pandemia zacznie się rozwijać w niekontrolowany sposób, Polska nie będzie w stanie poradzić sobie z zapewnieniem bezpieczeństwa chorym obywatelom.

- W rzeczywistości zakażonych może być nawet 1500 osób. To pokazuje, że wirus przeszedł w drugą fazę epidemii. Nie jest jednak ważne, ile osób zachoruje, tylko w jakim czasie. Jak zostanie zakażonych 1000 osób w tydzień, to nie podołamy. Jak 1000 w 3 tygodnie, to nie będzie przypadków braku możliwości przyjęcia na oddział - poinformował dr Paweł Grzesiowski.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy oglądali jego dzieła. Niestety, zmarł na koronawirusa
2. Wyciekło wideo z włoskiego szpitala. Polka wysłała dramatyczne nagranie

Specjalista skomentował również działania polskiego rządu, według niego zamkniecie granic na tym etapie pandemii nie jest już tak skuteczne. Według mężczyzny, taka decyzja powinna zapaść dużo wcześniej.

- To ma sens na początku epidemii, tak jak zrobił to Tajwan, czyli trzy dni po ogłoszeniu choroby. My wpuściliśmy wirusa. Takie restrykcyjne działania powinny być podjęte na początku. Tam prewencyjnie zamknęli, ale my nie mieliśmy doświadczeń jak SARS czy MERS, więc to byłoby źle przyjęte. Teraz ma sens tylko, jeśli chodzi o ograniczenie ruchu - wytłumaczył ekspert.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Walka z koronawirusem trwa. W Polsce pojawiają się pierwsi wyleczeni
  2. Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobą
  3. Seniorzy drżą z obaw o emerytury. Czy listonosze dostarczą im pieniądze na czas?
  4. Ręce opadają, ksiądz bezdusznie gwałcił nieletnią. Zeznania dziewczyny wyciskają wszystkie łzy
  5. Zbigniew Boniek w żałobie. Nagle zmarła bliska mu osoba, wielka tragedia
  6. Lidl naraził wszystkich podczas epidemii koronawirusa? Niedowierzanie, nikt nie myślał o konsekwencjach

źródło: WP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News