Rośnie liczba ofiar. Jest oficjalne potwierdzenie, sytuacja wygląda coraz słabiej

Rośnie liczba ofiar. Jest oficjalne potwierdzenie, sytuacja wygląda coraz słabiej Źródło: Pixabay

Wirus z Wuhan wciąż pozostaje poważnym zagrożeniem dla zdrowia publicznego. Jak donoszą media, rośnie liczba ofiar śmiertelnych zarażenia wśród obywateli innych niż Chiny państw. Przypadki zachorowań odnotowano już w ok. 30 krajach świata.

Wirus z Wuhan zabił w tym mieście pierwszego Amerykanina. Doniesienia mediów potwierdziła ambasada USA w Pekinie, jednocześnie unikając jednak udzielenia większej liczby informacji w sprawie. Milczenie tłumaczono poszanowaniem prywatności rodziny 60-letniego zmarłego. 

Wirus z Wuhan wciąż niebezpieczny

Do największych światowych redakcji dotarły już także wieści, dotyczące Japończyka zmarłego oficjalnie na zapalenie płuc. Mężczyzna był jednak prawdopodobnie pierwszą ofiarą koronawirusa, pochodzącą z tego kraju. Rozdźwięk w informacjach o przyczynach jego śmierci miał wynikać z problemów z trafnym zdiagnozowaniem. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Liczba ofiar rośnie

Koronawirusem oficjalnie zaraziło się już 34 546 osób. Ponad 700 nie udało się powrócić do zdrowia. Wśród osób chorujących na terytorium Chin było już łącznie 19 obcokrajowców, o czym poinformowała rzeczniczka chińskiego MSZ, Hua Chunying.

Zarażenie koronawirusem diagnozowano już w ok. 30 państwach świata, w tym kilku europejskich. W polskich mediach najgłośniej było prawdopodobnie o przypadkach zachorowań w Niemczech oraz Francji. Poza obszarem Chin choroba doprowadziła do śmierci dwóch osób. Zmarli bowiem pacjenci leczeni w Hongkongu oraz na Filipinach.

Dzisiaj grzeje: 1. Policja siłą wyrzuciła ją z plaży. Wszystko przez strój kąpielowy, który miała na sobie
2. Smutna wiadomość, nie żyje gwiazdor telewizji Polsat. Miał tylko 47 lat

Co ważne, naukowcy bardzo intensywnie pracują nad odnalezieniem skutecznej metody terapii przy zarażeniu. Obiecujące rezultaty przyniosły sposoby leczenia pacjentów w Tajlandii. Na razie nie odnaleziono jednak uniwersalnej metody zwalczania koronawirusa, skutecznej u wszystkich zarażonych. Sytuacja pozostaje za to bardzo trudna.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zdjęcie trafiło do sieci, widać wszystko. Nagle z wody cała mokra wyszła Magda Gessler
  2. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same
  3. Po porodzie jej brzuch zaczął rosnąć w kosmicznym tempie. Kiedy lekarze zrozumieli, co jest w środku, mogli się tylko przeżegnać
  4. Nie odstępują Agnieszki Woźniak-Starak nawet na krok. Do internetu trafił wymowny filmik
  5. Pies był tak bardzo pobity, że nie wiedzieli, jakiej jest rasy. Jego wygląd dzisiaj powala na kolana

Źródło: TVP Info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News