Badacze znaleźli sposób na koronawirusa? Niesamowite rezultaty już po kilku dawkach

Badacze znaleźli sposób na koronawirusa? Niesamowite rezultaty już po kilku dawkach Źródło: Public Domain Pictures

Wirus z Chin niezmiennie wywołuje poważne obawy nie tylko wśród mieszkańców Azji, ale także poszerzającego się grona państw innych kontynentów. Wielu lekarzy stara się więc odnaleźć lek, który będzie mógł skutecznie pomóc wszystkim zarażonym pacjentom. Jedno z badań w tej kwestii przyniosło bardzo obiecujące rezultaty.

Wirus 2019-nCoV, który pojawił się na przełomie grudnia i stycznia w chińskim Wuhanie, wciąż stanowi poważne wyzwanie dla medyków z całego świata. Specjaliści starają się znaleźć skuteczną terapię, umożliwiającą wyleczenie wszystkich zarażonych. Chociaż droga do tego nie jest jeszcze pewna, wyniki dotychczasowych badań okazują się stosunkowo optymistyczne.

Wirus z Wuhan zostanie wkrótce zwalczony?

W szpitalu Rajavithi w Bangkoku lekarze podali 70-letniej Chince leki stosowane w terapii osób z HIV (rytonawir oraz lopinawir) oraz środek przeciwgrypowy (oseltanmiwir). Chociaż stan kobiety przez dłuższy czas określany był jako ciężki, po podaniu wspomnianych środków poprawił się znacznie w 48 godzin. Co ciekawe, agencja Reutera podała, że wykonany u chorej test na obecność koronawirusa w organizmie pokazał wynik negatywny. Przed podaniem leków był oczywiście pozytywny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Terapię zaczęto już stosować także u dwóch innych pacjentów. Stan jednego nieco się poprawił, a u drugiego wystąpiła niestety reakcja alergiczna. Podobny sposób leczenia musiał więc zostać przerwany. Co ciekawe, że z tej metody mieli już zacząć korzystać także specjaliści w Chinach.

Eksperci hamują przesadny optymizm

Dzisiaj grzeje: 1. Nie chcieli wpuścić jej na pokład. Wszystko przez jej koszulkę, płonęła ze wstydu
2. Synowa Katarzyny Dowbor przerwała milczenie. Niestety, przekazała posępną wiadomość

Opisany przebieg terapii daje poważne nadzieje na przyszłość. Eksperci z tajskiego ministerstwa zdrowia zaznaczają jednak, że nie ma pewności, czy leki pomogą każdemu zarażonemu. Być może będą jednak w stanie uratować życie chociaż części z nich. Naukowcy nie przerywają wzmożonych prac w tej kwestii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ujawnił druzgocące zdjęcia jedzenia z Biedronki. Widać co wycieka, potraktowali go strasznie
  2. Umowa o pracę, dzieło, zlecenie. Wielu pracowników nie zna nawet swoich praw
  3. Wielka radość w domu Zenka Martyniuka. Lada moment rozpocznie się ogromne świętowanie
  4. Dziewczynka zostawiła w samolocie notatkę. Gdy stewardessa ją przeczytała aż pobladła, musiała działać natychmiast
  5. Nagle podczas porodu z kobietą stała się porażająca rzecz, natychmiast chwycono aparat. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach [ZDJĘCIE]

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News