Polityk partii KORWiN, Przemysław Wipler, w ostrych słowach wypowiedział się na temat publikacji „Rzeczpospolitej” o rzekomej próbie przejęcia części posłów Kukiz’15 przez partię Janusza Korwin-Mikkego.

– Janusz Korwin-Mikke chce, by jego ugrupowanie zaistniało w Sejmie. Jego działacze próbują przekonać kilku posłów Kukiz’15 do zmiany barw – pisze Rzeczpospolita.

Dziennik przekonuje, że Przemysław Wipler, którego partia jest dotowana z budżetu w przeciwieństwie do Kukiz’15, próbuje przekonać polityków tej formacji o wolnorynkowych poglądach, by opuścili Pawła Kukiza i zmienili polityczne barwy. Według „Rz”, Wipler miał potwierdzić, że podjął rozmowy. Wszyscy posłowie mieli odrzucić ofertę.

Przemysław Wipler oburzył się publikacją dziennika, którą nazwał „pełną nieścisłości, kłamstw i manipulacji”. Zapowiedział, że więcej nie będzie rozmawiał z redaktorem Dobskim, autorem.

– Pan redaktor Dobski napisał tekst tak pełen nieścisłości, kłamstw i manipulacji, że ostatni raz z nim rozmawiałem. Oczywiście relacje między Partia KORWIN o klubem Kukiz’15 są kluczowe dla naszej części sceny politycznej – tak w wymiarze ogólnopolskim jak lokalnym, ale rozmawialiśmy o czymś całkowicie innym niż czytam w tym tekście. „Rzeczpospolita” naprawdę zeszła na psy. 

Zobacz również