Przemysław Wipler (KORWiN) i Krystian Legierski (Zjednoczona Lewica, aktywista LGBT) spotkali się  w programie „Tak jest” u Andrzeja Morozowskiego. Podczas programu Wipler wyciągnął Koran i zachęcił Legierskiego, by ten podarł księgę.

– Wy nie macie jaj. Chcesz pokazać, że masz jaja, weź ten przedmiot kultu, tę książkę i podrzyj ją. Wy nie macie jaj, aby obrażać innych niż chrześcijanie – powiedział poseł wychodząc z tezą, że Zjednoczona Lewica boi się atakować inne religie niż chrześcijaństwo.

Sam Legierski nie dał się namówić na zniszczenie świętej księgi muzułmanów. Jak twierdzi, w Polsce nie ma problemu z islamem. Ponadto, nigdy nie podarł Biblii.

Rozmowa w TVN24 toczyła się głównie wokół orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który oświadczył, iż karanie za obrazę uczuć religijnych jest zgodne z Konstytucją RP. Sędziowie odrzucili skargę, która została złożona przez piosenkarkę Dodę. Artystka została ukarana grzywną w 2012 roku.

Trybunał uznał, że krytyka religii jest dopuszczalna, ale musi być pozbawiona ocen znieważających, obelżywych oraz poniżających. Doda została ukarana za słowa, że „prędzej uwierzy w dinozaury niż Biblię, którą pisał ktoś napruty i palący jakieś zioła”.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

źródło: TVN24

fot. fot. wPolityce.pl/ „tvn24.pl”

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.