wipler2
Wiadomości Pikio - 6 Października 2015

Wipler daje Koran Legierskiemu: "Masz jaja? Podrzyj tę książkę"

Przemysław Wipler (KORWiN) i Krystian Legierski (Zjednoczona Lewica, aktywista LGBT) spotkali się  w programie "Tak jest" u Andrzeja Morozowskiego. Podczas programu Wipler wyciągnął Koran i zachęcił Legierskiego, by ten podarł księgę.

- Wy nie macie jaj. Chcesz pokazać, że masz jaja, weź ten przedmiot kultu, tę książkę i podrzyj ją. Wy nie macie jaj, aby obrażać innych niż chrześcijanie - powiedział poseł wychodząc z tezą, że Zjednoczona Lewica boi się atakować inne religie niż chrześcijaństwo. Sam Legierski nie dał się namówić na zniszczenie świętej księgi muzułmanów. Jak twierdzi, w Polsce nie ma problemu z islamem. Ponadto, nigdy nie podarł Biblii. Rozmowa w TVN24 toczyła się głównie wokół orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który oświadczył, iż karanie za obrazę uczuć religijnych jest zgodne z Konstytucją RP. Sędziowie odrzucili skargę, która została złożona przez piosenkarkę Dodę. Artystka została ukarana grzywną w 2012 roku. Trybunał uznał, że krytyka religii jest dopuszczalna, ale musi być pozbawiona ocen znieważających, obelżywych oraz poniżających. Doda została ukarana za słowa, że "prędzej uwierzy w dinozaury niż Biblię, którą pisał ktoś napruty i palący jakieś zioła".Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEMźródło: TVN24 fot. fot. wPolityce.pl/ "tvn24.pl"
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News