Biedroń nie chce finansowania lekcji religii. Zapowiedział, co wprowadzi na ich miejsce

Biedroń nie chce finansowania lekcji religii. Zapowiedział, co wprowadzi na ich miejsce Źródło: youtube.com#BiedronTeam

Wiosna oficjalnie zapowiedziała to, o czym mówiła od dawna. Chodzi o lekcje religii, które Robert Biedroń obiecuje usunąć z edukacji szkolnej, jeśli jego partia wygra wybory. Polityk zamierza wprowadzić na ich miejsce alternatywne rozwiązanie.

Wiosna bez wątpienia budzi sympatię w środowiskach lewicowych. Postulaty Roberta Biedronia są bardzo odważne i uderzają najbardziej w konserwatywną wizję państwa i Kościół Katolicki. Lider partii Wiosna zapowiada, że w przypadku gdy uda mu się zdobyć władzę, usunie ze szkół lekcje religii i pozbawi je finansowania z budżetu państwa.

Wiosna chce wycofać lekcje religii. Ma alternatywę

Co w takim razie w zamian? Robert Biedroń przedstawił alternatywę, która może się spodobać sceptykom lekcji religii. Jego zdaniem dobrym wyjściem będzie zastąpienie tych zajęć dodatkowymi lekcjami języka angielskiego na zaawansowanym poziomie. - Robert Biedroń w Lublinie: wycofamy finansowanie lekcji religii ze szkół. Co w zamian? Darmowe lekcje z języka angielskiego dla wszystkich dzieciaków. Każda uczennica i uczeń muszą mówić biegle po angielsku. Na takim samym poziomie co po polsku - głosił post opublikowany przez "Wiosnę Biedronia".

Jest reakcja internautów

Pod wpisem natychmiast pojawiła się lawina komentarzy, wskazujących manipulację dokonaną w powyższym wpisie. Chodzi o słowo "darmowa". Zdaniem komentujących jest to tylko czysta zagrywka medialna, gdyż nie ma nic za darmo i lekcje te i tak będą musiały być finansowane przez podatników: - Rzeczy darmowe nie są darmowe... darmowy internet czy lekcje angielskiego nie są darmowe! Jakaś firma za darmo położy firmowy światłowód, wszystko na darmowych serwerach za darmowy prąd... angliści pracujący za darmo? Jedynie populistyczna gadka - czytamy w jednym z krytykujących Biedronia wpisów.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Czyli niecałe 2 lekcje w szkole (nie wszyscy na religię chodzą) sprawi, że wszyscy perfekcyjnie poznają język angielski. Nawet ci co zamiast angielskiego wybrali np. język niemiecki. Propaganda dla ignorantów - głosił kolejny z komentarzy. Jednak pojawiło się również kilka pozytywnych odzewów: - Pełna zgoda co do drugiego. Ale po co "w zamian"... i religia i angielski mogą koegzystować. - Proponuję zamienić słowo "muszą" na "powinni". Nikt nic nie musi. Postulat Roberta Biedronia wydaje się zastanawiający, głównie z racji tego, że na chwilę obecną partia Wiosna skupia się na wyborach do europarlamentu, gdzie nie będzie miała żadnego wpływu na legislację prawa w Polsce. Być może jest to więc zapowiedź programu do wyborów do polskiego Sejmu. Wiosna publikuje postulat twitter.com/Wiosna Biedronia
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Martyna Wojciechowska w Playboyu. Ta sesja przeszła do historii polskiego show-biznesu
  2. Hanka Bielicka, Polacy ją uwielbiali. Na jaw wyszła jej największa tajemnica
  3. Nagrał, co jego pies potajemnie robi w klozecie. Można się popłakać ze śmiechu
  4. Nigdy niewyemitowana żenada. Prowadzącemu „Familiady” aż zrzedła mina, gdy zrozumiał co powiedział
  5. Wstrząsający wywiad z wnuczką Millera. Została opluta, pobita i obrzucona kamieniami
źródło: Twitter Następny artykuł