Krzysztof Gawkowski z Wiosny ma pomysł dot. Kościoła: "Wprowadzimy kasy fiskalne dla księży"

Krzysztof Gawkowski z Wiosny ma pomysł dot. Kościoła: "Wprowadzimy kasy fiskalne dla księży" Źródło: Screen/Youtube/Rzeczpospolita TV

Wiosna to nowa siła w polskiej polityce, która chce stworzyć silną opozycję wobec partii rządzącej. Ugrupowanie prowadzone przez Roberta Biedronia ma bardzo określony plan swojego działania. Krzysztof Gawkowski opowiedział o planach opodatkowania Kościoła Katolickiego.

Wiosna chce zmienić oblicze polskiej polityki i wprowadzić do niej powiew świeżości. Krzysztof Gawkowski opowiedział o tym, jakie są plany ugrupowania dotyczące różnych dziedzin funkcjonowania państwa. Odniósł się również do pomysłu opodatkowania Kościoła Katolickiego. 

Wiosna żąda zmian 

Wiosna jest nową siłą na polskiej arenie politycznej, która ma na celu stworzenie godnej opozycji dla partii rządzącej. Ugrupowanie kierowane przez energicznego lidera, Roberta Biedronia, chce pokazać, że w naszym kraju może istnieć prawdziwa lewica. 

Krzysztof Gawkowski w rozmowie z Piotrem Kędzierskim dla Onet Rano, opowiedział o odważnych planach Wiosny dotyczących Kościoła Katolickiego. Jak wiadomo jest to instytucja, która cieszy się ogromnymi przywilejami w Polsce. Partia chciałaby ograniczyć jej działania w określony sposób. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wiosna nie chce walczyć z Kościołem 

Wiosna opowiada się za wprowadzeniem kategorycznego rozdziału państwa i Kościoła. Jednocześnie Krzysztof Gawkowski zapewnia, że partia nie zamierza walczyć z tą instytucją. Twierdzi, że ugrupowanie jest lewicą racjonalną, która stawia na proste rozwiązania, które dyktowane są zdrowym rozsądkiem bez faworyzowania nikogo. 

Właśnie takie podejście sprawiło, że Wiosna wpadła na pomysł kontrolowania duchowieństwa, a właściwie pieniędzy inkasowanych przez Kościół w związku z wykonywaniem określonych usług. Gawkowski proponuje, żeby księża mieli kasy fiskalne, które dokumentowałyby przychody. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystko byłoby przejrzyste i jawne. Za każdym razem gdy ktoś zgłaszałby się do kancelarii w celu zapłacenia za pogrzeb lub ślub, kapłan musiałby wystawić mu rachunek. 

W taki sposób działają bowiem organizacje pozarządowe, więc dlaczego Kościół Katolicki miałby być zwolniony z tego typu rozliczania się ze swoich przychodów. Przeciwnicy tej instytucji zwykle jako główny zarzut podają, że Kościół zwolniony jest z płacenia podatków, a inkasowane przez niego pieniądze są nietransparentne. 

Dzisiaj grzeje: 1. Znany muzyk jest w szpitalu, jego stan jest krytyczny. Rodzina prosi o modlitwę
2. Zaciągnął 12-latkę w krzaki i brutalnie zgwałcił. Potem oddał koledze, który nie miał dla niej litości

Wiosna wydaje się wiedzieć, że otwarta walka z Kościołem Katolickim w tym kraju byłaby dość ryzykowna i kontrowersyjna. W końcu ogromna część polskiego społeczeństwa deklaruje się jako katolicy. Politycy tej partii starają się najwyraźniej  jedynie ograniczyć niektóre przywileje duchowieństwa. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. 4-latka pogryziona w Pendolino. Przewoźnik nie zapewnił żadnej pomocy
  2. Ola Kwaśniewska ogłosiła radosną nowinę. Zewsząd spływają gratulacje
  3. Świeżo upieczona mama odwiedza syna wcześniaka w szpitalu. Jak widzi, co zrobiły z nim pielęgniarki, zalewa się łzami
  4. Burza po mocnych słowach Dziewulskiego o śmierci Woźniak-Staraka. Rodzinie zmarłego może być przykro
  5. Mały chłopiec odrabiał lekcje przy świetle ulicznych latarni. Zobaczył to mężczyzna z drugiego końca świata i natychmiast zareagował

Źródło: Onet 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News