Rząd Prawa i Sprawiedliwości wraz z prezydentem Dudą zdecydował się wysłać polskie wojsko do walki z terrorystyczną organizacją na Bliskim Wschodie tzw. Państwem Islamskim. Decyzję obozu władzy krytykuje opozycja, w tym Robert Winnicki z Ruchu Narodowego. 

W sumie do Kuwejtu ma zostać wysłanych ok. 150 żołnierzy, lotników i pracowników wojska oraz nasze F16. Głównym zadaniem polskich jednostek w Kuwejcie będzie przeprowadzanie rozpoznania na potrzeby operacji prowadzonych przez koalicję przeciwko Państwu Islamskiemu. Z kolei do Iraku trafi ok. 60 żołnierzy sił specjalnych, którzy zajmą się oficjalnie doradztwem oraz szkoleniem tamtejszych sił specjalnych.

Wysłanie polskiego wojska do walki z Państwem Islamskim nie spodobało się jednak części opozycji. Z sejmowej mównicy ostro skrytykował takie działania rządu Robert Winnicki z Ruchu Narodowego.

 – Decyzja o wysłaniu polskich wojsk do Iraku, do Syrii jest fatalna – zwiększa zagrożenie Polski przed szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży. Co więcej angażuje nas w konflikt, w który są zaangażowane siły zbrojne i interesy polityczne dużej części mocarstw regionalnych i światowych – powiedział Winnicki.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: ruch narodowy na fb

Zobacz również