Winnicki usunięty z prezydium Kukiz'15. RN chce wyrzucić jego i Bosaka

Winnicki usunięty z prezydium Kukiz'15. RN chce wyrzucić jego i Bosaka Źródło:

Jak podaje dziennikarz Do Rzeczy Wojciech Wybranowski, który rzadko myli się w temacie mniejszych ugrupowań prawicowych, Robert Winnicki został usunięty z prezydium klubu Kukiz'15. Mało tego, dni jego oraz Krzysztofa Bosaka w Ruchu Narodowym mają być policzone. Sam Bosak dementuje jednak wieści o wewnętrznej rewolucji w partii. 

- Poseł Robert Winnicki został usunięty z prezydium Kukiz '15. A wkrótce straci funkcje prezesa RN. Tymczasem Korwiniści szykują zmianę nazwy O tym co dzieje się na planktonowej prawicy dlaczego narodowcy nie chcą już Roberta Winnickiego, a Korwinowcy chcą nową nazwą- jutro w DoRzeczy - napisał Wybranowski.
 Do prezydium klubu wybrano Tomasza Rzymkowskiego. Winnicki stracił pozycję jednogłośnie, więc musieli wskazać na niego również jego koledzy z Ruchu Narodowego. Jak przekonuje Wybranowski, narodowcy chcą by prezesem formacji został Sylwester Chruszcz. Tak jak pierwsza informacja jest potwierdzona, ta druga póki co musi być uznana za pogłoskę. Odniósł się do niej Krzysztof Bosak:

- Taki pomysł został omówiony wczoraj i odrzucony uchwałą zarządu RN. Niepotrzebnie Pan Redaktor dał wiarę myślącym życzeniowo - napisał.

- Krzysztofie, zaledwie w środę zaprzeczałeś mi odwołaniu Winnickiego z prezydium klubu. I co? Nagle jebs i nie ma - zripostował Wybranowski.

- Mówiłem Ci prawdę - to nastąpiło w czwartek. W pracach Kukiz'15 nie uczestniczę więc nie znam ich planów.

- W pracach kolegów,którzy już nie chcą Winnickiego też nie. 

Wybranowski przekonuje, że dochodzą go słuchy, iż dni Krzysztofa Bosaka w Ruchu Narodowym również są policzone. Bosak odpowiedział, że "do rządu się nie wybiera".

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:
Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu