Faszyzm ustrojem opartym na systemie wodzowskim. Jedyną działającą, legalną partią była partia faszystowska. Faszyzm panował we Włoszech. To jest typowo włoski ustrój. Wszystko było pod kontrolą państwa, państwo było wręcz ubóstwione. Jak widzimy, w Polsce takiej sytuacji nie ma.

Ci, którzy starają się udowadniać, że w Polsce jest faszyzm – nawiązują do komunistycznej czy neokomunistycznej lewicy. W ich propagandzie faszyzm jest obecny od czasów Stalina. Ludzie, którzy twierdzą, że jest w Polsce faszyzm, powinni się zapoznać z podręcznikami do historii.

Faszysta jako epitet wszedł do popkultury. To określenie jest kierowane w stosunku do przeciwnika politycznego przy różnych okazjach. Przez to stało się pojęciem pustym. W Europie Zachodniej przez dziesiątki lat funkcjonowały partie komunistyczne – właściwie do tej pory funkcjonują.

Dlatego epitet faszystowski jest często używaną, prymitywną maczugą. Slogan faszyzmu w dzisiejszym świecie – zwłaszcza w realiach polskich – jest sloganem prymitywów, którzy nie są w stanie poradzić sobie z tym, że naród polski nie jest lewacki. Zarzutem faszyzmu posługują się antyintelektualne prymitywy, które nie potrafią właściwie zdiagnozować tego, co się dzieje w Polsce.

Wypowiedzi pochodzą z wywiadu z Robertem Winnickim dla se.pl.

źródło: se.pl

...

Zobacz również