Lider Ruchu Narodowego, Robert Winnicki, oświadczył na sobotniej konferencji prasowej, iż poparcie rządu Prawa i Sprawiedliwości dla akcesji Turcji do Unii Europejskiej to bardzo poważny błąd. Według RN ewentualne przystąpienie Turcji do UE przyspieszy islamizację Europy. 

Jak informowaliśmy wcześniej, minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, podczas swojej wizyty w Turcji oznajmił swojemu tureckiemu odpowiednikowi, iż Polska w pełni popiera tureckie aspiracje dotyczące akcesji do Unii Europejskiej.

 – Pan minister Waszczykowski zadeklarował poparcie dla akcesji Turcji do Unii Europejskiej i zniesienie wiz dla obywateli tego państwa w Unii Europejskiej. Uważamy to za gruby, polityczny błąd – powiedział Winnicki.

Jak dalej przekonywał, z uwagi na to, że Turcja to 80 milionów muzułmanów to w sytuacji w której Europa mierzy się z kryzysem migracyjnym zwłaszcza kryzysem związanym z napływem ludzi z kręgu islamskiego, taka deklaracja jest złym krokiem politycznym.

 – Turcja dokonywała przerzutu dziesiątek setek tysięcy migrantów na granicę z Unią Europejską i to jest państwo, które pośrednio wspiera kalifat islamski na terenie Syrii i Iraku, kupując ropę i nie robiąc nic, by ten kalifat islamski odizolować – wyjaśniał lider Ruchu Narodowego.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: robert winnicki na fb

...

Zobacz również