„Młodzi głosują na prawicę, bo tak ich nauczono” – piszą redaktorzy portalu Tomasza Lisa, narzekając, że w szkołach szerzy się ponoć prawicowa indoktrynacja…

Naprawdę żenujące. Zwłaszcza, że jest dokładnie odwrotnie – fala nastrojów patriotycznych i narodowych, antysystemowych wśród młodego pokolenia idzie w dużej mierze na kontrze wobec klimatu większości pokoi nauczycielskich w kraju. Po prostu – straciliście młode pokolenie bo oferujcie świat pustych wartości i nędzną przyszłość.

Są, Bogu dzięki, patriotycznie zorientowani nauczyciele, a przez ostatnie lata dominacja Gazety Wyborczej w tym kręgu pewnie nieco zmalała, ale naprawdę, bez przesady. To co dziś obserwujemy dzieje się pomimo dwóch dekad nasycania szkół kółkami miłośników UE oraz propagandą tolerancjonizmu, pacyfizmu i kosmopolityzmu.

Chciałbym, żeby każda polska szkoła dobrze wychowywała, dobrze kształciła i żeby panował w niej polski, patriotyczny duch. Ale do tego jeszcze niestety daleko, trzeba o to wciąż walczyć.
——————–
Robert, w III klasie liceum zdjęty z funkcji szefa samorządu szkolnego i ukarany naganą za artykuł w gazetce szkolnej krytyczny wobec działalności Owsiaka i lewicowej poprawności politycznej

...

Zobacz również