Winnicki: Będziemy składać apelacje. Polityk zachowa mandat poselski

Winnicki: Będziemy składać apelacje. Polityk zachowa mandat poselski

Jak informowaliśmy wcześniej, Robert Winnicki i Artur Zawisza zostali skazani za podżeganie do stosowania przemocy wobec policji” podczas jednej z manifestacji antyrządowych w 2014 roku. Politycy zapowiedzieli złożenie apelacji. 

Jak stwierdził warszawski sąd, Artur Zawisza i Robert Winnicki nawoływali do stosowania przemocy wobec funkcjonariuszy policji w celu uniemożliwienia im podjęcia działań mających zapobiec manifestującym wtargnięcie na teren Sejmu. Winnicki, przy pomocy megafonu, miał podżegać do przerwania siłą kordonu policji. Wydarzenia miały miejsce podczas jednej z antyrządowych manifestacji narodowców w czerwcu 2014 roku. Politycy zostali skazani na karę grzywny w wysokości 2,250 zł w przypadku Winnickiego i 2 tysięcy złotych w przypadku Zawiszy.

Obydwaj politycy zapowiadają odwołanie się od wyroku.

 - Apelujemy i czekamy na drugą instancję! - zapowiedział za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych Artur Zawisza.

Podobną deklarację złożył poseł Kukiz'15, Robert Winnicki.

 - Bolek Bolkiem a tymczasem zapadły wyroki w sprawie afery taśmowej. Konkretnie - wyroki za manifestacje antyrządowe Ruchu Narodowego, które organizowaliśmy po wybuchu afery taśmowej. Jako jedyni wyprowadziliśmy wtedy ludzi na ulicę, domagając się dymisji rządu Tuska, Sienkiewicza i spółki. Wśród skazanych - m.in. Artur Zawisza i ja. Od wyroków będziemy składać apelacje - poinformował Winnicki.

Ponadto pragniemy sprostować informację jaką podaliśmy we wcześniejszym artykule gdzie napisaliśmy o tym, że po uprawomocnieniu się wyroku poseł Winnicki straci mandat poselski. Jak wskazali niektórzy z naszych czytelników w przypadku ukarania parlamentarzysty grzywną nie grożą mu takie konsekwencje.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: robert winnicki na fb  / artur zawisza na fb  Następny artykuł