Wszyscy myśleli, że mieszkaniec Poznania wyszedł na zakupy. Nagle nastąpiła dziwna awaria windy, nie żyje

Wszyscy myśleli, że mieszkaniec Poznania wyszedł na zakupy. Nagle nastąpiła dziwna awaria windy, nie żyje Źródło: unsplash.com/Uta Scholl

Winda, która znajdowała się w jednym z poznańskich bloków, stała się miejscem śmierci mieszkańca budynku. To straszne co musiał przeżywać on i jego rodzina. Miał przecież tylko wyjść po zakupy i nikt nie sądził, że widzi go po raz ostatni. Policja dokonała okropnego odkrycia.

Winda sprawiła, że mężczyzna zmarł - policja prowadząc śledztwo doszła do pewnych wniosków, a do jeszcze innego, zaskakującego, dziennikarze z Ratajskiej Telewizji Kablowej. Stało się jasne, jak wyglądały ostanie chwile mężczyzny i czy winda miała aktualny przegląd.

Mężczyzna spadł z 11. piętra na sam dół budynku

Wtorek 27 sierpnia był taki jak reszta innych dni. Rutynowy i spokojny dla jednej z rodzin zamieszkujących w lokalu na osiedlu Piastowskim 36 w Poznaniu. To właśnie wtedy 76-letni mężczyzna wybrał się po zakupy do pobliskiego sklepu, a gdy długo nie wracał zaniepokojona rodzina zdecydowała się zadzwonić na policję i zgłosić zaginięcie. Po krótkich poszukiwaniach został odnaleziony martwy.

- Mężczyzna wyszedł na zakupy, a gdy po jakimś czasie nie wrócił i nie było z nim kontaktu, zaniepokojona rodzina poinformowała nas o zaginięciu. Mężczyznę znaleźliśmy w szybie windy, najprawdopodobniej spadł z 11. piętra - krótko po wydarzeniach informował Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji.

Winda miała ważne badania techniczne, a śledztwem zajmie się prokuratura

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z kolei dziennikarze z Ratajskiej Telewizji Kablowej dowiedli, co mogło stać za przyczyną tragedii. Okazuje się, że zestresowany 76-latek mógł próbować wydostać się na własną rękę.

- Najprawdopodobniej tego dnia 76 letni mężczyzna utknął między piętrami. Czyli winda w tym momencie uległa awarii i zamiast niestety poczekać na firmę konserwującą, która pewnie po kilkunastu minutach pojawiłaby się w tym budynku, mężczyzna prawdopodobnie próbował się z tej windy wydostać samodzielnie - poinformowała Julia Tritt z SM Osiedle Młodych.

Dzisiaj grzeje: 1. Smutne wiadomości z ostatniej chwili. Nie żyje były Minister Obrony Narodowej
2. Gwiazdor TVP przeżył śmierć kliniczną. Przerażające, zdradził, co zobaczył po tamtej stronie

Okazuje się także, że winda została wymieniona w 2014 roku na nową, a w tym roku przeszła badanie techniczne, które odbyło się w maju. Jednak co do ustaleń osób z RTK inne zdanie ma poznańska prokuratura.

- Żadnych takich okoliczności w toku śledztwa nie ustalono. W tej chwili szukamy biegłego, który oceni stan techniczny windy i dopiero wtedy, po wydaniu opinii, będą znane dokładne okoliczności śmierci mężczyzny - powiedział prok. Michał Smętkowski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Mama pana młodego na weselu była głodna, więc skosztowała pachnącego dania. Chwilę później już nie żyła
  3. Kobieta z ukrycia zobaczyła, jak zachowuje się pracownik salonu dla psów. Natychmiast chwyciła za telefon i zaczęła nagrywać
  4. Na łożu śmierci żona poprosiła męża o jedną przysługę. Dopiero po 4 latach zorientował się, jak z niego zaszydziła
  5. Mąż zostawił ją z 6 dzieci. 3 miesiące potem na tylnym siedzeniu auta dokonała odkrycia, przez które nie mogła przestać płakać

Źródło: Fakt

Następny artykuł