Najgorsze wiadomości, ludzie utopili się w windzie. Ratownicy musieli użyć sprzętu do nurkowania, aby wyłowić ciała, dramat w Tel Awiwie

Najgorsze wiadomości, ludzie utopili się w windzie. Ratownicy musieli użyć sprzętu do nurkowania, aby wyłowić ciała, dramat w Tel Awiwie Źródło: unsplash.com/Viktor Jakovlev

Winda nie dała im żadnej drogi ucieczki. Utknęli w niej z powodu awarii elektryczności lub braku prądu. ciała wydobyli dopiero nurkowie, którzy po długim czasie oczekiwania przybyli na miejsce.

Winda uwięziła ich na zawsze. Nie mogli wydostać się ani górą, ani dołem,chociaż uchylić drzwi. Dwie osoby zmarły razem, prawdopodobnie była to zakochana para, która chciała się ratować.

Winda uwięziła dwie osoby. Nie mieli dokąd uciec, musieli pogodzić się z tym, że umrą

Dwie osoby po trzydziestce utonęły w sobotę 4 stycznia w zalanej windzie w budynku mieszkalnym w południowym Tel Awiwie, niedługo po tym, kiedy obfite opady deszczu przetoczyły się przez Izrael. Ofiary zostały uwięzione, gdy winda automatycznie zatrzasnęła się w zalanym garażu budynku, najprawdopodobniej z powodu braku prądu lub zwarcia instalacji elektrycznej. Mężczyzna zmarł na miejscu, a kobieta została zabrana do szpitala Ichilov w Tel Awiwie w stanie krytycznym.

Lekarze po przyjeździe kobiety do szpitala stwierdzili ciężką hipotermię i nie udało im się uratować jej życia. Oprócz 2 ofiar, na skutek obfitych opadów 11 osób zostało rannych i musiało być hospitalizowanych. Dowódca straży pożarnej i ratunkowej dzielnicy Dan, Ronen Machtayeb, powiedział, że mężczyzna i kobieta najprawdopodobniej byli parą i próbowali dostać się do samochodu właśnie windą.

Ofiary ostatkiem sił miały wzywać pomocy z zamkniętej windy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Garaż został zalany przez trudne warunki atmosferyczne. Służby, które pojawiły się na miejscu oceniły widoczność w podziemnym pomieszczeniu jako zerową. Dopiero wezwani nurkowie mogli dotrzeć do szybu windy i otworzyć drzwi. Wydobyli dwa ciała: kobietę i mężczyznę - mówił Ronen Machtayeb.

Dzisiaj grzeje: 1. Staruszka skrywała sekret przez całe życie. Dopiero po jej śmierci rodzina odkryła skrywaną TAJEMNICĘ
2. Wielu Polaków w żałobie. Maria Skrzypek nie żyje

Mieszkaniec bloku opowiada, że służby przybyły na miejsce dopiero wtedy, kiedy inni mieszkańcy zobaczyli strażnika miejskiego z balkonu i zaczęli do niego krzyczeć. Policja potwierdza, że otrzymała informację o zalanym garażu, ale nie o tym, że ktoś potrzebuje pomocy. Sąsiedzi mieli bowiem również słyszeć, jak ktoś puka w metalowe drzwi windy i wzywa pomocy.

Przykre wydarzenia są skutkiem obfitych opadów. Tylko w jeden dzień Tel Awiw został zalany przez sumę około 20% rocznych opadów. Według służb meteorologicznych Meteo-Tech istnieje prawdopodobieństwo powodzi w dolinie Jordanu i Pustyni Judzkiej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcę 
  2. Świadczenia idą do góry od stycznia. Nawet o 247 zł więcej miesięcznie
  3. Biszkopt z 3 składników zawsze wychodzi i nie opada. Smakuje jak słodka chmurka, palce lizać
  4. Podczas składania przysięgi małżeńskiej panna młoda nie wytrzymała. Zrobiła żenującą rzecz na oczach gości, wszystko się nagrało
  5. Kobieta z Łodzi łapie robaki do słoika i nie chce ich wyrzucić. Powód ścina z nóg

Źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News