Wincenty Elsner: Cały rząd jest do wymiany, oprócz jednego ministra

Wincenty Elsner: Cały rząd jest do wymiany, oprócz jednego ministra Źródło: yt.com/24GODZINYonlinepl

Wincenty Elsner w bardzo dosadnych słowach odniósł się do planowanej przez Mateusza Morawieckiego rekonstrukcji rządu. Chociaż przyznał, że najchętniej wymieniłby cały skład obecnego rządu, to jeden z resortów zostałby oszczędzony. Szczegóły zdradził w rozmowie z Agatą Kulasiewicz.

Wincenty Elsner nie ukrywa, że obecny rząd nie spełnia jego oczekiwań, najchętniej zdecydowałby się na gruntowną zmianę wszystkich polityków, którzy zostali obdarowani zaufaniem Mateusza Morawieckiego. Wiceprzewodniczący SLD w pierwszej kolejności zająłby się dymisją osobistości, która jego zdaniem zdecydowanie pogłębiła kryzys polskiego szkolnictwa.

- Jeśli bym miał koniecznie wybrać, to bym najchętniej cały rząd wymienił, to jest pierwsza rzecz. Natomiast jakbym miał kogoś z tego rządu odwołać w pierwszej kolejności, to na pewno byłaby to minister Anna Zalewska, dlatego że nie dość, że doprowadziła do tak olbrzymiego zamieszania wprowadzając reformę w szkołach, to na dodatek teraz, kiedy jest szczyt tego zamieszania i spotkają się w szkołach dwa roczniki, to minister Zalewska uznała, że ona będzie się przyglądać temu zamieszaniu, które spowodowała z oddali z Brukseli - powiedział polityk w rozmowie z reporterką Pikio.pl.

Wincenty Elsner: Zalewska i Brudziński do odwołania

Wiceprzewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej zaznaczył, że ucieczka Anny Zalewskiej do Brukseli nie jest zgoda z tym, o czym sama jeszcze niedawno mówiła.

- Tak zresztą, jak sama przyznała w ostatnim programie, zgadza się z tym, że kapitan powinien schodzić z okrętu ostatni i również jeśli już tego piwa naważyła, to minister Zalewska powinna zdecydowanie to piwo wypić - stwierdził.

Drugim ministrem, który powinien utracić swoje stanowisko jest według Wincentego Elsnera szef MSWiA.

- Zupełnie nie radzi sobie minister Joachim Brudziński ze służbami policyjnymi, jak widać po wielu ostatnich wydarzeniach. Zadaniem państwa jest powstrzymanie tej narastającej fali nacjonalistycznych ekscesów. Reakcja ministra Brudzińskiego jest zwykle bardzo delikatna i stokroć spóźniona. Taka pobłażliwość wobec tych wszystkich, którzy naruszają prawo i zachowują się w sposób naruszający polski porządek prawny poprzez głoszenie haseł rasistowskich, zachowania mające znamiona naruszenia prawa na tle nierespektowania, zachowania, które są zachowaniami rasistowskimi i neofaszystowskimi to doprowadzi do eksplozji tych zachowań i będzie trudniej poradzić sobie z tym później niż teraz, gdy te zachowania są dopiero w zarodku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Reporterka Pikio.pl Agata Kulasiewicz zapytała również działacza SLD, czy jest jakiś resort, którego działanie może być oceniane jako co najmniej poprawne. Okazało się, że Wincenty Elsner potrafił znaleźć promyk nadziei w obecnym rządzie, który nie ma u niego wysokich notowań.

- To może gdybym kogoś miał bym oszczędzić to ministerstwo cyfryzacji. Dlatego, że po tych wszystkich zaniedbaniach, które miały miejsce w okresie rządu poprzedniej ekipy PO-PSL już za czasów poprzedniej minister Strezyńskiej trochę się ruszyło. Są to tylko takie gesty symboliczne, ale to że nie musimy nosić w portfelach dowodów rejestracyjnych samochodu, to że w koću w bólach, po tak wielu latach urodził się elektroniczny dowód osobisty na który czekaliśmy od 2011 roku, czyli przynajmniej 8 latach, bo po raz pierwszy termin w którym miał się pojawić elektroniczny dowodów to miał być 2011 rok dziś mamy 2019. Po 8 latach spóźnienia. Powoli, ale powoli ta Polska cyfrowa w bólach się rodzi - wyjaśnił.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc, kim jest
  2. Nie uwierzycie, kim jest żona Jurka Owsiaka. Prawica dostanie zawału
  3. Właśnie ujawniono. Nie uwierzycie, ile zarabiała Agata Duda przed objęciem funkcji pierwszej damy
  4. Czy ona oszalała? Pawłowicz poucza praktykujących katolików, co powinni robić ws. pedofilii w Kościele
  5. Bez Janowskiego "Jaka to melodia" upadła na dno. Dzisiejszy odcinek nie pozostawia wątpliwości

Następny artykuł