Wizyta pary książęcej Cambridge, Williama i Kate cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród Polaków. Ci, którzy chcieliby spotkać członków brytyjskiej rodziny królewskiej, będą mieli ku temu okazję już w poniedziałek 17 lipca. Oprócz spotkań z parą prezydencką, weteranami oraz młodymi przedsiębiorcami, wpisano bowiem w ich plan spacer po Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

– To jest wizyta przyjaźni i szacunku, ponieważ para książęca odwiedza Polskę nie z misją polityczną, bo ona nie prowadzi bieżącej brytyjskiej polityki. To raczej wyraz dobrych relacji polsko-brytyjskich – powiedział o przyjeździe do Polski Williama i Kate szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Zdradził on także dokładny plan pobytu pary w naszym kraju, który może zainteresować wiele osób.

Wiliam i Kate oraz ich dzieci przybędą do Warszawy wczesnym popołudniem. Najpierw spotkają się w Pałacu Prezydenckim z Andrzejem Dudą oraz Agatą Kornhauser-Dudą, a później udadzą się na spacer po Krakowskim Przedmieściu, który planowany jest na godzinę 15:15. Następnie odwiedzą Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie będą mieli okazję porozmawiać z weteranami.

Oprócz tego na czas wizyty Williama i Kate zaplanowano spotkanie pary z młodymi polskimi przedsiębiorcami. Na wieczór zapowiedziano za to przyjęcie, podczas którego książę wygłosi swoje przemówienie. Drugi dzień wizyty para spędzi w Gdańsku. Zanim jednak rodzina uda się do Berlina, spotka się w środę w Belwederze z Andrzejem Dudą oraz jego żoną.

...

Zobacz również