Kwaśniewscy yt gazeta pl
fot. youtube.com/Gazeta.pl
Jan Odyniec - 28 Maja 2018

Wsadzą Kwaśniewskich do więzienia?! Służby zdobyły wstrząsające dowody

Małżeństwo Kwaśniewskich już od pewnego czasu zmaga się niepokojami toczącego się postępowania. Chociaż formalnie wciąż nie postawiono im zarzutów, pojawiły się nowe dowody, które mogą poważnie obciążyć byłą parę prezydencką. Chodzi o sprawę, której przedmiotem jest tzw. willa Kwaśniewskich.

Willa Kwaśniewskich to luksusowy dom w Kazimierzu. Jest on przedmiotem śledztwa CBA i katowickiej prokuratury, istnieje bowiem podejrzenie, że była para prezydencka ukrywała własność nieruchomości, by unikać wysokich podatków.

Willa Kwaśniewskich: nowe dowody w sprawie

Jak informuje tygodnik "Do Rzeczy", śledczy dotarli do nowych dowodów, które mogą poważnie obciążyć byłą parę prezydencką. Formalnie tzw. willa Kwaśniewskich jest własnością Marka M., byłego prezesa firmy Budimex. Wiele jednak wskazuje, że rzeczywistymi właścicielami nieruchomości wbrew dokumentom byli właśnie Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy. Ma na to wskazywać analiza połączeń między Jolantą Kwaśniewską a Marią J., rencistką, która opiekowała się nieruchomością. Sam fakt połączeń nie musi o niczym świadczyć, może jednak być istotną wskazówką. Okazuje się bowiem, że regularne kontakty między byłą pierwszą damą a Marią J. zawsze poprzedzały regularne kontakty między Marią J. a formalnym właścicielem willi, Markiem M. Tak w każdym razie twierdzi informator tygodnika "Do Rzeczy". Zdaniem dziennikarzy, analiza takich połączeń może być istotną wskazówką w sprawie, a nawet dowodem, jeśli powiąże się ją równocześnie z innymi danymi, które pozwalają wyciągać podobne wnioski.

Śledczy już sprawdzają kolejne dane

Zdaniem "Do Rzeczy" katowicka prokuratura już analizuje kolejne dane, które mogą potwierdzić przypuszczenia wynikające z analizy regularnych połączeń telefonicznych. To dane z kont bankowych byłej pierwszej pary, Marii J., Marka M. oraz fundacji Jolanty Kwaśniewskiej, "Porozumienie bez Barier". W trakcie akcji operacyjnej "Krystyna" CBA ustaliło, że Maria J. regularnie kontaktowała się z Jolantą Kwaśniewską właśnie w sprawie rozliczeń finansowych. Jeśli potwierdzą to dane z kont bankowych, będzie można postawić tezę, że to Kwaśniewscy byli realnymi właścicielami willi, zaś Maria J. oraz Marek M. jedynie pośrednikami. Dzięki formalnemu określeniu innego właściciela, tzw. willa Kwaśniewskich nie obciążała byłej pary prezydenckiej poważnymi kosztami związanymi z podatkami.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Córka Kwaśniewskiego straciła kontrolę! Jest przerażona, nie ma już siły
  2. Kwaśniewska po latach przerwała milczenie. Powraca z wstrząsającym apelem
  3. Kwaśniewski w końcu nie wytrzymał działań Ogórek: Krótkowzroczne, niesmaczne, nieładne
ZAMIANA
tusk_wstępTusk na prezydenta? Internauci bezpardonowo rozprawiają się z tym pomysłem...Czytaj dalej
putinNajbogatszy człowiek świata? W takich luksusach żyje Władimir Putin!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News