Gdy go znaleźli, jego serce przestało bić. W jego ciele znaleziono równie bolesne odkrycie

Gdy go znaleźli, jego serce przestało bić. W jego ciele znaleziono równie bolesne odkrycie Źródło: .

Wilk znaleziony na tafli lodu mógł zdechnąć na oczach mieszkańców jednej z włoskich miejscowości. Gdy ratownicy zaczęli ratować przestraszone i zziębnięte zwierze, okazało się, że przyczyną jego złego stanu jest to, co znajduje się w ciele.

Wilk to jeden z gatunków zagrożonych. Te piękne i drapieżne zwierzęta są pod opieką wielu fundacji, jak też organizacji, które starają się dbać obrać depopulacji wśród przedstawicieli tego gatunku. Ostatnio we Włoszech, mieszkańcy z jednej miejscowości pomogli znalezionemu na tafli lodu zwierzęciu, które było bardzo bliskie śmierci. Jak się okazało, winnemu złego stanu wilka był nie kto inny, jak człowiek.

Wilk znaleziony we Włoszech ofiarą człowieka

Miejscowość Camugnano znajdująca się w rejonie Emilia-Romana jest małą, zamieszkałą przez ledwie 2070 osób miejscowością na północy Włoch. Mieszkańcy, którzy kilka dni temu wychodzili do pracy, znaleźli nietypowe znalezisko w okolicach miejscowego jeziora. Jak się okazało, na tafli zamrożonej wody pływał walczący o życie wilk, który ledwo co dychał i przebierał korpusem konwulsyjnie, ponieważ jego łapy były tak odmrożone, że nie mógł się ruszać.

Mieszkańcy miejscowości bardzo szybko ruszyli na pomóc zwierzęciu i starali się wyciągnąć je z tafli tak, aby nie utonęło. Jeden z ratowników, który przeprowadzał akcję ratunkową postanowił nagrać całość akcji na swoim telefonie komórkowym. Jak się okazało, w ciele zwierzęcia odnaleziono 15 kul z wiatrówki. Zwierze najprawdopodobniej próbowało rozpaczliwie uciekać przed swoim oprawcą, który chciał go zabić.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sprawca postrzału wilka nie został znaleziony

Pomimo tego, że z ciała zwierzęcia wydobyto aż 15 kul z wiatrówki, to na pociskach nie znaleziono śladów, które mogłyby pomóc zidentyfikować sprawcę próby zabójstwa. Ponieważ wilki są pod ochroną, kara dla zwyrodnialca, próbującego skrzywdzić zwierze byłaby wyjątkowo duża.

Zwierze dostało imię Navarre, a walka o jego życie była bardzo długa. Na szczęście, Włochom udało się ocalić zwierze przed niechybną śmiercią, pomimo tego, że w trakcie akcji ratunkowej doszło kilkukrotnie do zatrzymania pracy serca zwierzaka. Obecnie wilk wrócił już do lasu w dobrym stanie.

 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znamy PŁEĆ DZIECKA Ewy Farnej! Gwiazda opublikowała nowe zdjęcie w ciąży
  2. Zdjęcia Dominiki Gwit PRZED I PO schudnięciu. Ciężko w to uwierzyć! 
  3. TVN przekazał tragiczne informacje. Nie żyje najwybitniejszy polski naukowiec
  4. Małgorzata Rozenek pochwaliła się zdjęciem z bratem. To znany gwiazdor!
  5. Ile zarabia doktor na uczelni? Te zarobki to śmiech przez łzy
  6. Legendarny kosmetyk przeceniony niemal o połowę. Tłumy rzucą się na promocję w Rossmannie, pospieszcie się

źródło: Kochamy Zwierzaki

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News