Niegdyś współpracowali, dziś Jacek Wilk notorycznie dogryza Korwin-Mikkemu. Kandydat Nowej Prawicy na prezydenta RP po raz kolejny zaatakował byłego szefa. Twierdzi, że Korwin-Mikke ze swoją partią zajmuje miejsce formacji Palikota. 

– Pan Janusz Korwin-Mikke zawsze był bardziej teoretykiem niż praktykiem, a przez to zawsze się prześlizguje po ogólnikach, bowiem na szczegółach się po prostu nie zna – powiedział Jacek Wilk w rozmowie z tygodnikiem Polska Niepodległa.

– Partia KORWiN ewidentnie zajmuje miejsce, które zwolnił Ruch Palikota, i partia ta nie wiadomo jaki ma program, bo nie chce go ujawniać. Z odprysków, które wypuszczają czasem liderzy ugrupowania, czy też sami sympatycy można wnioskować, że KORWiN staje się coraz bardziej partią liberalną, a Kongres Nowej Prawicy pozostaje taki jakim był – konserwatywny.

Na pytanie czy Janusz Korwin-Mikke skręca w lewo, Wilk odpowiada:

– Zdaje się, że liderzy tak postanowili się wypozycjonować, skręcając wyraźnie w lewo w kwestiach obyczajowych i światopoglądowych. Dlatego to nie jest nasz elektorat docelowy. Oczywiści mamy podobne zdanie i patrzenie na poglądy gospodarcze, jednak takie rozmiękczanie poglądów obyczajowych, czy kwestii dotyczących ustroju państwa – wskazują, że Korwin-Mikke skręca w lewo.

Wilk twierdzi, że nie przejmuje się tym, iż w ostatnim sondażu otrzymał 0,2 proc. głosów, ponieważ z zasady nie bierze pod uwagę tego typu badań.

 

źródło: polskaniepodlegla.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.