W naturze to nie powinno mieć miejsca. Fotograf uchwycił prawdziwy fenomen

W naturze to nie powinno mieć miejsca. Fotograf uchwycił prawdziwy fenomen Źródło: Pixabay/Free-Photos

Wilk, lis czy niedźwiedź są częstymi obiektami zainteresowań fotografów przyrodniczych. Jeden z nich odkrył jednak niesamowity fenomen. Nikt nie spodziewał się, że w naturze może wydarzyć się coś takiego.

Wilk, lis, niedźwiedź - dzikie zwierzęta bardzo często stają się obiektem zainteresowań fotografów przyrodniczych. Profesjonaliści potrafią spędzić długie godziny na otwartej przestrzeni tylko po to, by uchwycić interesujące zachowania zwierząt. Jest to ryzykowna praca, jednak jej efekty bywają naprawdę zdumiewające.

Fotograf Lassi Rautiainen z Finlandii uwielbia fotografować zwierzęta na łonie natury. Artysta doskonale zna tryb ich życia i potrafi uchwycić niezwykłe momenty. Fin ma również rozległą wiedzę na temat praw fotografowanych gatunków oraz praw natury, które nimi rządzą. Jednak czasem natura potrafi zadziwić, a zwierzęta wyłamują się z wszelkich schematów.

Wilk i niedźwiedź w niezwykłej sytuacji. Fiński fotograf uchwycił niezwykłą przyjaźń

Wilk znany jest z tego, że żyje w watahach i najczęściej spotykany jest w większych stadach. Fiński fotograf doskonale o tym wiedział, jednak napotkał na swojej drodze zwierzęta, których zachowanie było zupełnie nietypowe. Samotny wilk przebywał w towarzystwie... niedźwiedzia.

Takie zjawisko nie powinno mieć miejsca w naturze, jednak wilk i niedźwiedź najwyraźniej postanowili przechytrzyć naturę. Z obserwacji artysty wynikało, że zwierzęta żyją ze sobą od dłuższego czasu i wiele wskazuje na to, że łączy ich prawdziwa przyjaźń. Jest to bardzo nietypowe zjawisko, ponieważ w przyrodzie bardzo rzadko spotykane są jakiekolwiek więzi między dwoma różnymi gatunkami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

To wbrew naturze. Drapieżniki spędzały ze sobą czas i dzieliły się posiłkami

Lassi Rautiainen postanowił obserwować tę osobliwą parę przez 10 dni, aby przekonać się, jak zachowują się w swoim towarzystwie. Dużym zaskoczeniem okazał się fakt, że dzikie zwierzęta nie tylko spędzają wspólnie czas, ale również dzielą się posiłkami. Artysta nie mógł uwierzyć w to, co udało mu się uchwycić.

Trudno przewidzieć, jak rozpoczęła się ta wyjątkowa przyjaźń wilka i niedźwiedzia. Niektórzy twierdzą, że być może natknęli się na siebie, gdy byli młodzi i samotni, pewne jest jednak, że do dzisiaj - wbrew naturze - są dla siebie wsparciem. Zdjęcia, na których został uwieczniony wilk i niedźwiedź, zrobiły furorę w sieci.

Zdjęcie wilka i niedźwiedzia, których - wbrew naturze - połączyła przyjaźń:

Instagram/Lassi Rautiainen

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co się dzieje z Roksaną Węgiel? Fani są zdruzgotani. Tysiące Polaków boi się o jej karierę, a wszystko przez zatrważającą wiadomość
  2. Tak szczera Anna Jantar nigdy nie była! Tuż przed śmiercią wyznała bolesną prawdę o swojej córce, Natalii. Jej słowa zmrożą wam krew w żyłach
  3. Nauczyciele bili Wojciechowską do krwi. Pokazała jakie ma wykształcenie, dokumenty zwalają z nóg
  4. Napastnicy wtargnęli do kościoła i zaczęli strzelać. Sześć osób nie żyje, burkińska tragedia!
  5. Z ostatniej chwili: Samolot pasażerski podchodził do lądowania. Nagle okazało się, że nie działają koła
  6. Wiatr 80 km/h uderzy w Polskę! Potężne burze i alerty IMGW już dzisiaj

źródło: Kochamy Zwierzaki

Następny artykuł