Wilders otworzy portal do donoszenia na Polaków. "Pijany Polak zabierze wam..."

Wilders otworzy portal do donoszenia na Polaków. "Pijany Polak zabierze wam..." Źródło:

Geert Wilders to jeden z faworytów w holenderskim wyścigu wyborczym. Lider prawicowców jest bardzo nieprzychylnie nastawiony do imigrantów, a w szczególności muzułmanów, Polaków oraz Rumunów.

Holenderska prawica na antyimigracyjnych i antyunijnych hasłach zdobyła spore poparcie w sondażach, a Wilders jest jednym z faworytów w dzisiejszych wyborach. Jego Partia Wolności płynie na eurosceptycznej i antyimigranckiej fali oraz korzysta na nasilającym się konflikcie z Turcją. Część polskiej prawicy kibicuje Wildersowi, ale na pewno nie można tego powiedzieć o większości Polaków mieszkających i pracujących w Holandii, którzy po prostu boją się powyborczej sytuacji. I mają ku temu powody. Przywódca Partii Wolności delikatnie mówiąc nie jest do nich przychylnie nastawiony.

Wilders zapowiada deislamizację, ale również bardzo nieprzychylnie wypowiada się na temat Rumunów oraz Polaków. Zwraca się do swoich wyborców na wiecach mówiąc, że "pijani Polacy zabierają wam pracę".

Mało tego, lider Partii Wolności ma w planach stworzenie narzędzia, najprawdopodobniej w postaci portalu internetowego, który będzie służył do pisania donosów na Polaków i Rumunów. Jeszcze ostrzejsze metody przewiduje dla muzułmanów i głośno mówi o "deislamizacji" kraju.

Wilders mówił już, że należy wprowadzić podatek od "szmaty na głowie", czyli chusty noszonej przez muzułmańskie kobiety.

 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News