Więźniowie zgotowali "przywitanie" ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Nagranie dla wyjątkowo wytrwałych

Więźniowie zgotowali "przywitanie" ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Nagranie dla wyjątkowo wytrwałych Źródło: Facebook Twoje Gliwice

Wiktorek z Rudy Śląskiej zmarł na wskutek poważnych obrażeń wewnętrznych. Oprawcami miesięcznego chłopczyka byli jego rodzice. W dniu, w którym dziecko trafiło do szpitala w Katowicach, jego opiekunami zajęła się policja. Ojciec usłyszał zarzut zabójstwa, a matka pomocy w dokonaniu morderstwa. Sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu pary.

W środę krajowe media obiegła informacja o noworodku z Rudy Śląskiej, który trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami wskazującymi na długotrwałe maltretowanie. Wszyscy modlili się o to, by maluch przeżył. Niestety, stało się inaczej. Chłopiec zmarł zaledwie po kilku godzinach od przetransportowania go do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Lekarze, którzy reanimowali dziecko, zauważyli na jego ciele ślady, które mogły wskazywać na to, że rodzice stosowali wobec niego przemoc, natychmiast poinformowali o sprawie organy ścigania. Okazało się, że dziecko zostało zakatowane przez rodziców.

Wiktorek został zakatowany przez rodziców

Rodzice Wiktorka byli znani policji, rodzina miała założoną niebieską kartę i była pod kuratelą kuratora sądowego oraz MOPS-u. Co więcej pod koniec ubiegłego roku wobec opiekunów dzieci toczyło się postępowanie w związku z obrażeniami, które zauważono na ciele starszej dziewczynki. Czternastomiesięczna dziewczynka została wówczas umieszczona w rodzinie zastępczej. Niestety, wkrótce później wróciła do rodzinnego domu. Wiktorek posiadał na ciele ślady, które wskazywały na długotrwałe maltretowanie. Zanotowano również liczne złamania i uraz głowy. Przyczyną śmierci chłopca było zatrzymanie serca spowodowane urazem. Rodzicami zajęła się policja, usłyszeli zarzut zabójstwa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

W mediach społecznościowych, na profilu "Twoje Gliwice" pojawiło się szokujące nagranie, na którym widać budynek więzienia i słychać skandujących skazanych. Zarejestrowano sposób, w jaki więźniowie z zakładu karnego w Gliwicach "przywitali" ojca zabitego chłopczyka. Mężczyzna, któremu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności, spotkał się z ostracyzmem ze strony innych więźniów. Jego pojawieniu się w więzieniu towarzyszyły gniewne okrzyki, które było słychać z kilkuset metrów od zakładu. Mimo, że ojciec Wiktorka nie usłyszał jeszcze wyroku, przestępcy przebywający w zakładzie karnym nie szczędzili mu wulgarnych obelg. Można przypuszczać, że najbliższe lata nie będą dla niego łatwym czasem.

Dzisiaj grzeje: 1. 19 osób nie żyje, 270 zostało rannych. Tragiczne informacje z południowej Polski

2. Rząd potwierdził. Usłyszeliśmy najgorszą wiadomość dla kilkuset tysięcy Polaków

3. Rzecznik rządu przekazał pilną wiadomość do wszystkich Polaków. W ciągu kilku dni może zapaść decyzja, która zmieni plany wielu osób

Nie od dziś wiadomo, że osoby, które dopuściły się tak strasznych czynów, nie mają łatwego życia za kratami. Współwięźniowie nie kryją nienawiści wobec dzieciobójców i pedofilów. Przestępcy tacy często muszą pozostawać pod szczególną ochroną służb więziennych. Wiele osób z pewnością pamięta sprawę Magdaleny Ł. i jej partnera, Mariusz K., którzy przed kilkoma laty zakatowali czteroletniego syna kobiety, Danielka Pełkę. Polacy z brytyjskiego Coverty zostali skazani na wiele lat pozbawienia wolności. Oboje popełnili samobójstwo po kilku miesiącach spędzonych w zakładzie karnym. Można podejrzewać, że współwięźniowie odcisnęli piętno na psychice zbrodniarzy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczna wiadomość z samego rana. Nie żyje wybitna postać, miał 53 lata
  2. Nagła interwencja policji na treningu Bayernu Monachium. Potrzebna była natychmiastowa reakcja
  3. Wstrząsająca wiadomość nagle obiegła media. Nie żyje uwielbiany gwiazdor
  4. Rząd właśnie przedłużył uciążliwy zakaz, wiadomo ile jeszcze potrwa. Bardzo złe informacje dla wielu Polaków
  5. Porażające sceny na pogrzebie Mariana Tomaszewskiego. Nikt nie mógł się spodziewać
  6. Ogromna wpadka księcia Williama. Nikt nie wiedział, prawda wyszła na jaw dopiero po latach
  7. Rząd rozważa kwarantannę. Trafić na nią mogą wracający z niektórych państw
  8. Wielkie zaskoczenie po wejściu do Biedronki. Mnóstwo Polaków będzie zachwyconych
  9. Tysiące fanów czekało na wieści. Żona ujawniła właśnie pilną wiadomość o Jerzym Stuhrze

Źródło: Super Express

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News